Barcelona w dołku. ESPN: Piłkarze tracą zaufanie do Valverde

Źródło: ESPN: Piłkarze Barcelony tracą zaufanie do Valverde

Barcelona przegrała w sobotę z Granadą 0:2. Kilka źródeł podkreśla, że atmosfera w zespole „Dumy Katalonii” jest coraz gorsza.

Mistrzowie Hiszpanii stracili wczoraj gola już w 2. minucie, kiedy to do siatki trafił Ramon Azeez. Po przerwie na murawie pojawił się wracający do pełni sił po kontuzji łydki Leo Messi, ale na niewiele się to zdało. W 66. minucie rzut karny na drugą bramkę dla Granady zamienił Álvaro Vadillo i gospodarze mogli cieszyć się ze zwycięstwa. Nie była to pierwsza wpadka Barcelony w tym sezonie.

Jak podaje ESPN, część zawodników katalońskiej ekipy, którzy do tej pory stali murem za Ernesto Valverde, zaczęła tracić zaufanie do trenera. „Dzieje się coś dziwnego. W grze drużyny brakuje intensywności i ma ona problem z kreowaniem sytuacji” - powiedziała osoba będąca blisko szatni Barcelony.

Czy Valverde powinien zacząć martwić się o posadę? Zdaniem ESPN w najbliższych dniach na Camp Nou na pewno nie dojdzie do żadnych gwałtownych ruchów. Josep Maria Bartomeu nie jest zadowolony z wyników zespołu, ale raczej nie podejmuje decyzji impulsywnie. Kolejne porażki mogą jednak sprawić, że 55-letni szkoleniowiec straci pracę.

W najbliższym tygodniu Barcelonę czekają ligowe starcia z Villarrealem oraz Getafe. 2 października Katalończycy zmierzą się z kolei w Lidze Mistrzów z Interem. W przeciągu tych dziewięciu dni może się wiele wyjaśnić.