Barcelona wciąż szuka obrońcy. Zaskakujący powrót do topowej ligi?!

Barcelona wciąż szuka obrońcy. Zaskakujący powrót do topowej ligi?!
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Mundo Deportivo

Problemy zdrowotne stoperów Barcelony mogą sprawić, że Ernesto Valverde i działacze „Dumy Katalonii” zdecydują się na doraźne rozwiązanie i sprowadzenie zimą kogoś, kto tu i teraz wzmocni rywalizację na środku obrony.

Kontuzja uda wykluczyła na około sześć tygodni Thomasa Vermaelena. Cały czas nie wiadomo również, kiedy do gry wróci Samuel Umtiti, który ma problemy z kolanem. Jeśli Francuz ostatecznie zostanie poddany operacji, możemy go zobaczyć na murawie dopiero w 2019 roku.

Katalończycy myślą więc o wzmocnieniu obrony. Zdecydowanym numerem jeden jest dla nich Matthijs de Ligt z Ajaksu, ale prawdopodobnie nie uda się go pozyskać już zimą. „Daily Mirror” podało, że Barcelona może skupić się na sprowadzeniu Toby'ego Alderweirelda z Tottenhamu. Teraz „Mundo Deportivo” pisze o jeszcze innych opcjach.

Jedną z nich jest sprowadzenie na Camp Nou doświadczonego Branislava Ivanovicia. 34-letni Serb przez wiele sezonów występował w Chelsea, a obecnie gra w Zencie Sankt-Petersburg. Biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, w tym sezonie zanotował 16 występów.

Ivanović ma to, czego szuka Barcelona, jeśli faktycznie zdecyduje się na doraźne wzmocnienie defensywy, a mianowicie doświadczenie na najwyższym poziomie. Katalońscy dziennikarze podkreślają, że w grę mogłoby wejść jego wypożyczenie.

„Mundo Deportivo” w kontekście transferu do „Dumy Katalonii” wymienia również Djene (Getafe) i Unaia Núñeza (Athletic Club).

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka Premier League z mniejszą liczbą transferów obcokrajowców w zimowym oknie?! Premier League z mniejszą liczbą transferów obcokrajowców w zimowym oknie?! Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem [OFICJALNIE] Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem [OFICJALNIE] Przemysław Frankowski z pierwszą bramką w sezonie 2020 MLS [WIDEO] Przemysław Frankowski z pierwszą bramką w sezonie 2020 MLS [WIDEO] OFICJALNIE: Vietto odszedł ze Sportingu. Hitowa przeprowadzka OFICJALNIE: Vietto odszedł ze Sportingu. Hitowa przeprowadzka Atlético Madryt chce zrobić jeszcze jeden transfer. Poprosiło o pomoc Jorge Mendesa Atlético Madryt chce zrobić jeszcze jeden transfer. Poprosiło o pomoc Jorge Mendesa

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy