2020-12-16 20:30:40; Aktualizacja: 3 lata temu
Bariera 250 bramek pękła. Robert Lewandowski nie zatrzymuje się w Bundeslidze [WIDEO] Fot. MDI / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Transfery.info

Robert Lewandowski strzelił swoją 250. i 251. bramkę w rozgrywkach Bundesligi.

W środowy wieczór rozgrywane są mecze w ramach ligi niemieckiej. W jednym z najciekawiej zapowiadających się spotkań Bayern Monachium mierzy się z Wolfsburgiem.

Faworytem potyczki są podopieczni Hansiego Flicka, jednak strzelanie tego dnia zaczęli goście za przyczyną Maximiliana Philippa. Wypożyczony z Dynama Moskwa zawodnik zdobył swoją pierwszą bramkę w nowych barwach, otwierając wynik starcia.

Na odpowiedź mistrzów Niemiec trzeba było czekać do czasu doliczonego pierwszej połowy. Wtedy to piłkę w pole karne dograł Kingsley Coman, a do bramki skierował ją Robert Lewandowski.

Był to zarazem 250. gol kapitana reprezentacji Polski w Bundeslidze oraz 17. trafienie w tym sezonie.

Po przerwie Polak trafił ponownie, dzięki czemu wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Mecz zakończył się wynikiem 2-1.