Bartosz Białek nie przekonał. Musi szukać nowego klubu

Bartosz Białek nie przekonał. Musi szukać nowego klubu fot. Vitesse
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Kicker

Bartosz Białek nie zaprezentował się na miarę oczekiwań na wypożyczeniu w Vitesse Arnhem. W związku z tym nie otrzyma drugiej szansy w VfL Wolfsburg - przekonuje „Kicker”.

Przedstawiciele „Wilków” zainwestowali pięć milionów euro w sprowadzenie utalentowanego napastnika z Zagłębia Lubin w sierpniu 2020 roku.

Wówczas mieli zamiar spokojnie wprowadzać go na poziom Bundesligi, by z czasem zaczął stanowić o sile niemieckiego zespołu.

Bartosz Białek znajdował się na dobrej drodze do osiągnięcia wyznaczonego celu aż do momentu zerwania więzadeł krzyżowych.

W tej sytuacji VfL Wolfsburg został zmuszony do rozejrzenia się za opcją awaryjną, by w późniejszym okresie ocenić przydatność młodzieżowego reprezentanta Polski.

Ten powrócił do rywalizacji w drugiej połowie sezonu 2021/2022, ale nie prezentował się na tyle dobrze, żeby pozostać w kadrze ekipy z Bundesligi na zakończone już rozgrywki. Z tego powodu został wysłany na wypożyczenie do Vitesse, gdzie miał udowodnić, że zasługuje na otrzymanie drugiej szansy.

Dziennikarze „Kickera” uważają, że 21-letni zawodnik nie wykorzystał danej mu okazji i w związku z tym zostanie najprawdopodobniej wystawiony na sprzedaż.

„Wilki” nie zamykają się też na jego ponowne wypożyczenie, ale pod warunkiem przedłużenia umowy wygasającej w czerwcu 2024 roku.

Wspomniane źródło podkreśla, że Białek nie narzeka na brak zainteresowania i otrzymał zapytanie od jednego z innych zespołów rywalizujących w Bundeslidze.

W zakończonym sezonie zanotował sześć trafień i dwie asysty w 26 występach na holenderskich boiskach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie drugi polski bramkarz Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie drugi polski bramkarz Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem” Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy