Bartosz Białek szykuje się do opuszczenia Wolfsburga. Zainteresowane trzy kluby

Bartosz Białek szykuje się do opuszczenia Wolfsburga. Zainteresowane trzy kluby fot. Adam Starszynski / PressFocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Tomasz Urban [Twitter]

Bartosz Białek może zostać latem wypożyczony z VfL Wolfsburg, o czym poinformował na Twitterze Tomasz Urban. Jego zdaniem zainteresowanie napastnikiem przejawiają Schalke, Hannover oraz FC Nürnberg.

Bartosz Białek to niezwykle utalentowany napastnik, które nieprzeciętne umiejętności latem 2020 roku dostrzegł VfL Wolfsburg. Ta ekipa zapłaciła wówczas Zagłębiu Lubin za utalentowanego atakującego aż pięć milionów euro.

Za naszą zachodnią granicą wiązano z tym ruchem duże nadzieje i w pewnym momencie Polak rzeczywiście zaczynał się rozkręcać, bo strzelił dwa gole na przestrzeni kilku spotkań. Później jednak przytrafiła się mu kontuzja, która wykluczyła go z gry na dłuższy okres.

20-latek doznał kontuzji zerwania więzadeł krzyżowych. Przez to był wyłączony z treningów na wiele miesięcy. Wrócił pod koniec 2021 roku i otrzymał od trenera kilka szans, ale na razie prezentował się raczej poniżej oczekiwań.

W tym wieku niezwykle istotne jest zdobywanie doświadczenia i regularne występy, dlatego też w Wolfsburgu noszą się z zamiarem wypożyczenia Białka, o czym informuje Tomasz Urban. Według dziennikarza Viaplay zainteresowane nim są trzy kluby: Schalke, Hannover oraz FC Nürnberg.

Każda z tych ekip występuje na zapleczu Bundesligi i tak pierwsza, jak i trzecia z nich nadal mają szanse na to, by zameldować się w kolejnym sezonie na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Niemczech. Niewykluczone więc, że właśnie tam Białek zyskiwałby cenne minuty.

Reprezentant Polski do lat 21 zanotował w obecnych rozgrywkach siedem występów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły Paulo Sousa faworytem do objęcia reprezentacji Paulo Sousa faworytem do objęcia reprezentacji Gabriel Jesus odchodzi z Manchesteru City Gabriel Jesus odchodzi z Manchesteru City

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy