Bayer Leverkusen finalizuje transfer za blisko 30 milionów euro

Bayer Leverkusen finalizuje transfer za blisko 30 milionów euro
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Sporza.be

Po przeprowadzeniu kilku prób sprowadzenia do zespołu nowego środkowego obrońcy, Bayer Leverkusen ostatecznie postawił na Odilona Kossounou z Club Brugge - informuje Sporza.be.

„Aptekarze” stracili tego lata Svena Bendera i Aleksandra Dragovicia, wobec czego są zmuszeni wzmocnić pozycję stopera.

W ostatnich tygodniach analizowano kilka kandydatur, spośród których największą uwagę przykuła ta Kristoffera Ajera. Piłkarz Celticu miał nawet zgodzić się na transfer, dlatego ekipa z Leverkusen była spokojna w kwestii zabezpieczenia środka defensywy. Wówczas do akcji wkroczył jednak Brentford i jest on obecnie na etapie finalizacji całej operacji.

Mając to na uwadze, Bayer musiał zaczynać pracę od nowa. Zwrócono uwagę na Matthiasa Gintera, ale wszystko wskazuje na to, że finalnie przybędzie ktoś inny.

Sporza.be donosi o będącej na ostatniej prostej przeprowadzce do Niemiec Odilona Kossounou.

Podstawowy piłkarz Club Brugge w poprzednim sezonie rozegrał 42 spotkania, występując po drodze w Lidze Mistrzów oraz Lidze Europy. Największą uwagę zwraca fakt, że dokonał tego w wieku ledwie 20 lat.

Przedstawiciel Bundesligi uznał, że warto postawić na zawodnika, który ma przed sobą wiele lat gry, a jednocześnie już teraz gwarantuje wysoki poziom. W efekcie na konto Belgów ma trafić blisko 30 milionów euro. 

Dodajmy, że jeśli transfer stanie się faktem, będzie to bez wątpienia największa sprzedaż w dziejach niebiesko-czarnych. Obecnie rekordzistą jest Wesley, który w 2019 roku kosztował Aston Villę 25 milionów euro. Z drugiej strony dojdzie do drugiego największego zakupu w historii niemieckiej ekipy (32 miliony euro zapłacono za Kerema Demirbaya).

Wracając do sześciokrotnego reprezentanta Wybrzeża Kości Słoniowej, Club Brugge pozyskało go za niespełna cztery miliony euro. Jest to zatem dla tego klubu doskonały biznes.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tokio 2020: Składy na mecz półfinałowy Meksyk - Brazylia [OFICJALNIE] Tokio 2020: Składy na mecz półfinałowy Meksyk - Brazylia [OFICJALNIE] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy