Bayer Leverkusen pod wrażeniem utalentowanego napastnika

2024-05-13 20:49:10; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Bayer Leverkusen pod wrażeniem utalentowanego napastnika Fot. Vitalii Vitleo / Shutterstock.com

Bayer Leverkusen wykazuje bardzo poważne zainteresowanie usługami Maximiliana Beiera z Hoffenheim - informuje Sky.

21-letni wszechstronny napastnik, mogący występować także na skrzydłach, może odczuwać pełną satysfakcję z zaliczonych przez siebie występów w dobiegającym końca sezonie.

Już w jego połowie znalazł się w orbicie zainteresowań samego Liverpoolu. Wówczas wykluczył kategorycznie zmianę pracodawcy, by ugruntować swoją pozycję na rodzimym rynku z perspektywą otrzymania powołania na EURO 2024.

Selekcjoner Julian Nagelsmann docenił postępy wykonywane przez Maximiliana Beiera do tego stopnia, że zaprosił go na marcowe zgrupowanie kadry. Jednocześnie nie pozwolił mu w niej zadebiutować w towarzyskich potyczkach z Francją oraz Holandią, co nie daje mu większych nadziei na znalezienie się w zespole na nadchodzący turniej.

Dlatego utalentowany atakujący może poważniej pomyśleć o swojej dalszej przyszłości w obliczu wyrażania poważnego zainteresowania jego usługami ze strony Bayeru Leverkusen.

Dziennikarze Sky uważają, że w strukturach klubu są pod wrażeniem postępów wykonanych przez 21-latka i bardzo chętnie przywitaliby go w swoich szeregach w obliczu niepewnej sytuacji Adama Hložka i Victora Boniface'a.

Hoffenheim nie zamyka się na transakcję z udziałem wychowanka wewnątrz Bundesligi, ale tak, jak w każdym innym przypadku liczy na zainkasowanie pełnej sumy odstępnego zapisanej w jego kontrakcie, która opiewa na 30 milionów euro.

Dla ekipy z BayAreny byłby to jeden z największych wydatków. Większą sumę pochłonęło pozyskanie przez nią Kerema Demirbaya z... Hoffenheim za 32 miliony euro.

Poza nią sytuacji Beiera uważnie przygląda się wciąż Liverpool oraz inne marki z Premier League.

21-letni napastnik zanotował piętnaście trafień i cztery asysty w 34 występach w tym sezonie.