Bayer Leverkusen ściąga talent z Barcelony. 16-letni Iker Bravo nowym piłkarzem „Aptekarzy" [OFICJALNIE]

Bayer Leverkusen ściąga talent z Barcelony. 16-letni Iker Bravo nowym piłkarzem „Aptekarzy" [OFICJALNIE]
Michał Niklas
Michał Niklas
Źródło: Bayer 04 Leverkusen | Sport

Bayer Leverkusen dokonał transferu z myślą o przyszłości. Klub z Niemiec oficjalnie potwierdził dziś pozyskanie 16-letniego Ikera Bravo.

Spekuluje się, że Bravo, który od roku występował w drużynie FC Barcelony do lat 16, nie czuł zaufania ze strony klubu i teraz chce udowodnić swoją jakość w zespole z Bundesligi.

Jak donosi kataloński „Sport", nastoletni napastnik nie był zainteresowany przedłużeniem umowy w Barcelonie i związaniem się z klubem na dłużej. Jego kontrakt wygasał 30 czerwca 2021 roku i nie został przedłużony. Zamiast tego Bravo postanowił spróbować szczęścia w Leverkusen.

Oczywiście 16-letni napastnik nie jest w tym momencie przewidziany do gry w Bundeslidze. Póki co będzie wzmocnieniem dla zespołu Bayeru U-19. Jednak działacze klubu musieli mu przedstawić konkretny i interesujący plan, jaki mają dla niego na przyszłość, skoro nastolatek wybrał właśnie Bayer, a nie Juventus czy Romę, które też były nim zainteresowane.

- Iker Bravo to prawdziwy talent. Jednak byliśmy w stanie przekonać go oraz jego rodzinę, że Leverkusen jest właściwym miejscem na stawianie przez Ikera kolejnych kroków - stwierdził dyrektor sportowy Bayeru i legenda tego klubu, Simon Rolfes.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy Polska pozyska reprezentanta z Premier League?! Polska pozyska reprezentanta z Premier League?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy