Bayern Monachium czeka drugi etap kadrowej rewolucji. Klub może opuścić nawet 11 piłkarzy!

Bayern Monachium czeka drugi etap kadrowej rewolucji. Klub może opuścić nawet 11 piłkarzy!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Bild

Władze Bayernu Monachium zamierzają kontynuować fazę przebudowy zespołu, a to może wiązać się z opuszczeniem zespołu przez nawet 11 zawodników.

Przedstawiciele ekipy z Allianz Areny nie planują schodzić z wcześniej obranej ścieżki i po zakończeniu współpracy z takimi piłkarzami jak Arjen Robben, Franck Ribéry, Renato Sanches, Rafinha oraz Mats Hummels zamierzają rozstać się z kolejną grupą piłkarzy przed rozpoczęciem nowego sezonu.

Niemieckie media przekonują, że w sumie „Bawarczyków” może opuścić aż jedenastu zawodników.

Na trzech z nich Bayern na pewno niczego nie zarobi i co dla niego ważniejsze nie straci kolejnych funduszy, ponieważ nie zamierza powalczyć lub dokonać definitywnego wykupu wypożyczonych graczy takich jak Ivan Perišić, Philippe Coutinho i Álvaro Odriozola.

W przypadku pozostałej ósemki aktualny mistrz Niemiec może liczyć na większe lub mniejsze wzbogacenie klubowego budżetu o kolejne miliony, które miałyby zostać przeznaczone na realizację kolejnych celów transferowych.

„Bild” przekonuje w tym aspekcie, że właściwe przesądzony jest już los Rona-Thorbena Hoffmanna, Svena Ulreicha, Jérôme'a Boatenga i Javiego Martíneza.

Z kolei dalsza przyszłości Thomasa MülleraCorentina TolissoDavida Alaby oraz Thiago Alcántary w zespole Bayernu w duże mierze zależy od postawy prezentowanej przez wymienionych graczy w najbliższych miesiącach oraz ich decyzji odnoszących się do ewentualnego przedłużenia współpracy z Bayernem.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Kapustka nie trafi do Legii Kapustka nie trafi do Legii Liverpool najbliżej pozyskania Wernera, ale Niemiec otrzymał też dwie inne propozycje Liverpool najbliżej pozyskania Wernera, ale Niemiec otrzymał też dwie inne propozycje OFICJALNIE: Premier League uruchamia Galerię Sław. Pierwsi piłkarze znajdą się w niej już w marcu OFICJALNIE: Premier League uruchamia Galerię Sław. Pierwsi piłkarze znajdą się w niej już w marcu Manchester City idzie na wojnę z UEFA. OFICJALNIE: Klub złożył odwołanie do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu Manchester City idzie na wojnę z UEFA. OFICJALNIE: Klub złożył odwołanie do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu Liga Mistrzów: TVP dokonała wyboru rewanżowych meczów, które pokaże na swojej antenie Liga Mistrzów: TVP dokonała wyboru rewanżowych meczów, które pokaże na swojej antenie Nie tylko Slisz. Legia zasadza się na hit transferowy Nie tylko Slisz. Legia zasadza się na hit transferowy Legia Warszawa OFICJALNIE potwierdziła testy medyczne Slisza Legia Warszawa OFICJALNIE potwierdziła testy medyczne Slisza

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy