Bayern Monachium: Diagnoza w sprawie Alphonso Daviesa [OFICJALNIE]

Bayern Monachium: Diagnoza w sprawie Alphonso Daviesa [OFICJALNIE]
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Bayern Monachium | Bild | SPOX.com

Alphonso Davies nie bierze udziału w Gold Cup 2021. Kanadyjczyk przegapi również przygotowania do sezonu w Bayernie Monachium - to wszystko wynik kontuzji.

Nominalny lewy obrońca, który był kluczową postacią Bayernu Monachium w sezonie 2019/2020 zwieńczonym zdobyciem pucharu Ligi Mistrzów, nie zaliczy ostatnich dni do udanych. 20-latek miał być gwiazdą dopiero co rozpoczętego turnieju Gold Cup 2021, ale na jednym z treningów doznał urazu i po konsultacji ze sztabem medyczny bawarskiego klubu, Kanada podjęła decyzję o odesłaniu go do Niemiec.

Dzisiaj mistrz Bundesligi wydał raport w sprawie stanu zdrowia piekielnie szybkiego zawodnika. Wynika z niego, że zerwał on więzadło poboczne lewej kostki. Jak podkreślono, w jego przypadku postawiono na leczenie zachowawcze, a więc obejdzie się bez interwencji chirurgicznej.

Ile będzie pauzował Alphonso Davies? W komunikacie klubowym nie ma na ten temat ani słowa, ale nim został on opublikowany, „Bild” informował o kilkutygodniowej pauzie. Najprawdopodobniej będzie to miesiąc.

Zważywszy na te doniesienia, Julian Nagelsmann może zapomnieć o stawianiu na autora gola oraz trzech asyst w poprzednich rozgrywkach podczas przygotowań do przyszłej kampanii. W konsekwencji jego obecność na starcie zmagań o punkty wydaje się zagrożona.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liga Mistrzów: Składy na PSG - RB Lipsk [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Składy na PSG - RB Lipsk [OFICJALNIE] „Nikt w Polsce nie zarabia mniej niż 15 tysięcy euro”. Sekret Portugalczyków w Ekstraklasie nie jest skomplikowany „Nikt w Polsce nie zarabia mniej niż 15 tysięcy euro”. Sekret Portugalczyków w Ekstraklasie nie jest skomplikowany Arka Gdynia zmienia trenera [OFICJALNIE] Arka Gdynia zmienia trenera [OFICJALNIE] Zinédine Zidane szykuje się do głośnego powrotu na ławkę trenerską?! Zinédine Zidane szykuje się do głośnego powrotu na ławkę trenerską?! Liga Mistrzów: Kadra PSG na mecz z RB Lipsk. Jest decyzja w sprawie Mauro Icardiego [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Kadra PSG na mecz z RB Lipsk. Jest decyzja w sprawie Mauro Icardiego [OFICJALNIE] Samuel Umtiti przerywa milczenie. Klarowna deklaracja Francuza Samuel Umtiti przerywa milczenie. Klarowna deklaracja Francuza Paul Pogba zaoferowany czterem klubom. Jeden już wykluczył angaż Francuza Paul Pogba zaoferowany czterem klubom. Jeden już wykluczył angaż Francuza

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy