Bayern Monachium dostał kosza od defensora. Wybrał ofertę konkurenta!

Bayern Monachium dostał kosza od defensora. Wybrał ofertę konkurenta!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sky | Bild | Sport Bild

Benjamin Henrichs powinien w przeciągu kilku najbliższych dni sfinalizować swoje przenosiny do Lipska - przekonują niemiecka media.

Trzykrotny reprezentant Niemiec znajdował się w ostatnim czasie w kręgu zainteresowań Bayernu Monachium.

Ekipa z Allianz Areny widziała w nim idealne uzupełnienie swojej linii defensywnej, która boryka się z różnego rodzaju problemami związanymi z urazami Niklasa Süle i Lucasa Hernándeza czy niepewną przyszłością Jérôme'a Boatenga.

Niestety wiele na to wskazuje, że przedstawiciele „Bawarczyków” będą musieli poszukać innego rozwiązania swoich kłopotów, ponieważ 22-letni zawodnik odrzucił zaloty aktualnego mistrza kraju na rzecz występów w RB Lipsk.

Porażka Bayernu na tym polu jest spowodowana przez parę czynników. Pierwszy z nich odnosi się do formy realizacji transferu. Drużyna z Monachium chciała wypożyczyć defensora z AS Monaco z opcją wykupu. Z kolei „Byki” są już teraz zdecydowane na definitywne sprowadzenie obrońcy za kwotę wynosząca między 20 a 25 milionów euro.

Z kolei druga z kwestii tyczy się Juliana Nagelsmanna, który miał osobiście zabiegać u władz klubu o sprowadzenie wszechstronnego gracza i on sam bardzo entuzjastycznie odniósł się do możliwości nawiązania współpracy ze szkoleniowcem Lipska.

Benjamin Henrichs trafił do AS Monaco w sierpniu 2018 z Bayeru Leverkusen za 20 milionów euro i od tego czasu nie zdołał spełnić pokładanych w nim nadziei. W trwających rozgrywkach wystąpił w zaledwie sześciu spotkaniach klubu z Księstwa.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: Składy na Polska - Słowacja. Sousa ZASKOCZYŁ! [OFICJALNIE] EURO 2020: Składy na Polska - Słowacja. Sousa ZASKOCZYŁ! [OFICJALNIE] EURO 2020: Schick z najładniejszą bramką Mistrzostw Europy?! [WIDEO] EURO 2020: Schick z najładniejszą bramką Mistrzostw Europy?! [WIDEO] Buffon gra dalej! [OFICJALNIE] „Wybieram między ambicją a emocjami” Buffon gra dalej! [OFICJALNIE] „Wybieram między ambicją a emocjami” Transferowi Klikacze - zapraszamy na naszą grupę z konkursami Transferowi Klikacze - zapraszamy na naszą grupę z konkursami Peter Schmeichel ponownie uderza w UEFA. „Tylko oni widzą w tym prawdę” Peter Schmeichel ponownie uderza w UEFA. „Tylko oni widzą w tym prawdę” Ashley Young prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym zespołem. Osoba trenera może zdecydować Ashley Young prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym zespołem. Osoba trenera może zdecydować Aymeric Laporte gotowy na odejście z Manchesteru City. Klub już wytypował potencjalnego następcę Aymeric Laporte gotowy na odejście z Manchesteru City. Klub już wytypował potencjalnego następcę

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy