Bayern Monachium: Flick walczy o Boatenga

Bayern Monachium: Flick walczy o Boatenga fot. Bukharev Oleg / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Bild| Welt am Sonntag

Trener Bayern Monachium Hansi Flick jest zwolennikiem pozostania w drużynie Jérôme'a Boatenga.

Od dłuższego czasu mówiło się o tym, że niemiecki defensor nie przedłuży wygasającej 30 czerwca 2021 roku umowy i poszuka dla siebie nowego pracodawcy. W ostatnich dniach natomiast niemieckie media potwierdziły te doniesienia.

Zszokowały one jednak trenera mistrzów Niemiec, Hansiego Flicka. Do tego stopnia, że postanowił odnieść się do całej sprawy w jednym z wywiadów.

- Nie słyszałem, żeby sprawa była już zamknięta. On gra przecież w Bayernie od dziewięciu lat i w tym czasie dwukrotnie sięgał po potrójną koronę. Jest niezwykle ważnym zawodnikiem. W zeszłym sezonie osiągnął niesamowity poziom. Ciężko zastąpić takiego zawodnika - twierdzi.

- Wiemy doskonale, że mamy do czynienia z kluczowym graczem naszej drużyny. Z tego też powodu czekamy na rozwój wydarzeń. W tej chwili jest zdecydowanie za wcześnie na jakiekolwiek deklaracje - mówi.

„Bild” dodaje, że Flick jest ogromnym zwolennikiem tego, by 32-latek pozostał na Allianz Arenie. Tak samo chciałby, żeby władze doszły do porozumienia z Davidem Alabą.

Szkoleniowiec nie może wyobrazić sobie bowiem sytuacji, w której jednego lata mógłby stracić dwa tak ważne ogniwa. Do tego nie można wykluczyć, że nowego pracodawcy poszuka dla siebie też Niklas Süle.

Wydaje się zatem, że sprawy zarówno Boatenga, jak i austriackiego obrońcy nie są jeszcze przesądzona, a w grę wchodzi wiele scenariuszy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Hitowy transfer reprezentacyjny Aymerica Laporte OFICJALNIE: Hitowy transfer reprezentacyjny Aymerica Laporte Inter Mediolan: Sytuacja coraz bardziej napięta. Gwiazdy tracą wiarę w projekt Inter Mediolan: Sytuacja coraz bardziej napięta. Gwiazdy tracą wiarę w projekt FC Barcelona: Koeman po remisie z Levante. „Gdy zaczynasz tak grać, trudno cokolwiek zmienić” FC Barcelona: Koeman po remisie z Levante. „Gdy zaczynasz tak grać, trudno cokolwiek zmienić” PSG: Pomocnik zgłasza gotowość na transfer. „Chciałbym mieć taką możliwość” PSG: Pomocnik zgłasza gotowość na transfer. „Chciałbym mieć taką możliwość” FC Barcelona: Znana przyczyna „wędki” Sergiego Roberto FC Barcelona: Znana przyczyna „wędki” Sergiego Roberto Sporting wraca na tron po 19 latach przerwy. Mistrzostwo wywalczone w wielkim stylu [OFICJALNIE] Sporting wraca na tron po 19 latach przerwy. Mistrzostwo wywalczone w wielkim stylu [OFICJALNIE] Łukasz Piszczek na jeszcze jeden rok. Najlepsze rozwiązania zazwyczaj leżą pod nosem [FELIETON Pawła Grabowskiego] Łukasz Piszczek na jeszcze jeden rok. Najlepsze rozwiązania zazwyczaj leżą pod nosem [FELIETON Pawła Grabowskiego]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy