Bayern Monachium gotowy na definitywne rozstanie z pomocnikiem już latem

Bayern Monachium gotowy na definitywne rozstanie z pomocnikiem już latem
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Florian Plettenberg [Twitter]

Bayern Monachium jest otwarty na definitywne rozstanie z wypożyczonym do Manchesteru United Marcelem Sabitzerem po sezonie. To świetna wiadomość dla zespołu z Old Trafford - donosi Florian Plettenberg.

Z transferem Marcela Sabitzera do Bayernu Monachium wiązano spore nadzieje. Gwiazda Bundesligi wykonała wówczas dość oczywisty i naturalny krok, który miał napędzić znacznie jej karierę. Dodatkowo Austriak trafiał na Allianz Arena za jedynie 15 milionów euro, co uznawano za świetną okazję.

68-krotny reprezentant kraju od początku jednak zawodził w nowych barwach, nie potrafiąc wywalczyć sobie miejsca w pierwszym składzie. Tak też niedawny lider RB Lipsk został zepchnięty na margines bawarskiej ekipy, w której nie wróżono mu już większej przyszłości.

Z opresji 28-latka uratował Manchester United. „Czerwone Diabły” musiały szybko znaleźć zastępstwo dla kontuzjowanego Christiana Eriksena. Duńczyk powinien wrócić do gry dopiero pod koniec kwietnia, a więc jego pozycja wymagała pilnego wzmocnienia.

W ostatni dzień zimowego okna transferowego zespół z Old Trafford potwierdził wypożyczenie właśnie Sabitzera.

Mistrz Niemiec z poprzedniego sezonu do tej pory uzbierał w nowych barwach trzy występy. W nich zebrał solidne noty, co nie umknęło uwadze nowemu pracodawcy.

Manchester United ma być pod wrażeniem Austriaka, stąd już myśli o pozyskaniu go na stałe. Postawa Bayernu Monachium z pewnością powinna ułatwić przeprowadzenie całej operacji.

Jak podaje Florian Plettenberg, niemiecki gigant otwiera się w pełni na letnią sprzedaż 28-latka. Po sezonie szeregi drużyny Juliana Nagelsmanna wzmocni najprawdopodobniej Konrad Laimer, a więc pozycja Sabitzera spadnie jeszcze niżej.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Szokujące wyznanie gwiazdy klubu z Serie A. „Nie chcę otrzymać nawet jednego euro. Nadszedł czas, abym opuścił klub” Szokujące wyznanie gwiazdy klubu z Serie A. „Nie chcę otrzymać nawet jednego euro. Nadszedł czas, abym opuścił klub” Trzy miliony złotych dla Kosty Runjaicia?! Legia Warszawa odpowiada Trzy miliony złotych dla Kosty Runjaicia?! Legia Warszawa odpowiada To będzie nowy klub Kosty Runjaicia?! Jest mocnym kandydatem To będzie nowy klub Kosty Runjaicia?! Jest mocnym kandydatem Nowy zawodnik Wisły Kraków miażdżony krytyką. „Żart, że on w ogóle pojawia się na boisku” Nowy zawodnik Wisły Kraków miażdżony krytyką. „Żart, że on w ogóle pojawia się na boisku” John van den Brom gotowy na arcytrudną misję. Potwierdził rozmowy z klubem John van den Brom gotowy na arcytrudną misję. Potwierdził rozmowy z klubem Złe wieści w sprawie gwiazdy Rakowa Częstochowa. Nie zagra w hicie kolejki Złe wieści w sprawie gwiazdy Rakowa Częstochowa. Nie zagra w hicie kolejki Cezary Kowalski odchodzi z Polsatu. Nowa posada zaskakuje Cezary Kowalski odchodzi z Polsatu. Nowa posada zaskakuje

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy