Bayern Monachium i Juventus powalczą o nowy angielski talent. 16-latek z Evertonu rozchwytywany

Bayern Monachium i Juventus powalczą o nowy angielski talent. 16-latek z Evertonu rozchwytywany
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Daily Mail

Thierry Small cieszy się olbrzymim zainteresowaniem na rynku transferowym ze strony pokaźnej liczby europejskich klubów na czele z Bayernem Monachium oraz Juventusem - informuje „Daily Mail”.

Niewykluczone, że w niedalekiej przyszłości kolejny wielce utalentowany angielski piłkarz zdecyduje się opuścić rodzimy kraj na rzecz kontynuowania swojej kariery w jednym z zagranicznych klubów.

Tym zawodnikiem może być zaledwie 16-letni Thierry Small z Evertonu, który zabiera bardzo pochlebne recenzje za swoje występy w zespole U-18 i dzięki temu zwrócił na siebie uwagę wysłanników takich drużyn jak Bayern Monachium, Juventus, Arsenal, AS Monaco, Valencia, Benfica czy VfL Wolfsburg.

Przedstawiciele „The Toffees” zdają sobie doskonale sprawę z tego faktu i chcą podpisać profesjonalny kontrakt z obiecującym lewym obrońcą. Temu marzy się jednak szybkie wskoczenie na seniorski poziom, dlatego na razie wstrzymuje się z podjęciem jakichkolwiek decyzji, aby wysłuchać wszystkich ewentualnych propozycji i wybierze tą, która będzie najbardziej mu odpowiadać.

Small jest już teraz porównywany do niewiele starszego od siebie Alphonso Daviesa i podobnie jak Kanadyjczyk imponuje atletyczną sylwetką, szybkością oraz zdolnością włączania się do ofensywnych akcji.

16-latek rozegrał siedem spotkań w tym sezonie dla Evertonu U-18 i zdobył w nich trzy bramki.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] RB Lipsk sięga po amerykański talent. Wszystko zostanie w rodzinie RB Lipsk sięga po amerykański talent. Wszystko zostanie w rodzinie Patryk Małecki z atrakcyjną ofertą z III ligi Patryk Małecki z atrakcyjną ofertą z III ligi Legia Warszawa finalizuje pierwszy zimowy transfer - skrzydłowy Legia Warszawa finalizuje pierwszy zimowy transfer - skrzydłowy Kuriozalna sytuacja po meczu FC Porto. Pepe niemalże pobił się z kolegą z zespołu [WIDEO] Kuriozalna sytuacja po meczu FC Porto. Pepe niemalże pobił się z kolegą z zespołu [WIDEO] Papu Gómez zagra w Hiszpanii. Znamy szczegóły transferu z Atalanty Papu Gómez zagra w Hiszpanii. Znamy szczegóły transferu z Atalanty OFICJALNIE: Lampard wydał oświadczenie po zwolnieniu z Chelsea OFICJALNIE: Lampard wydał oświadczenie po zwolnieniu z Chelsea Wisła Kraków: Przyszedł zimą i odszedł zimą. Tim Hall już poza klubem [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Przyszedł zimą i odszedł zimą. Tim Hall już poza klubem [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy