Bayern Monachium: Neuer chce ponad 20 milionów euro za sezon

Bayern Monachium: Neuer chce ponad 20 milionów euro za sezon fot. FotoPyk
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Bild

Manuel Neuer nie może dojść do porozumienia z Bayernem Monachium w kwestii nowej umowy. Stawia bowiem wygórowane wymagania finansowe.

Umowa doświadczonego bramkarza z ekipą zlokalizowaną w Bawarii obowiązuje tylko do 30 czerwca 2021 roku. Strony negocjują jej przedłużenie, jednak do tej pory nie udało im się znaleźć zadowalającego konsensusu.

Taki stan jest spowodowany przez wygórowane oczekiwania golkipera. Neuer chce bowiem, aby jego pracodawca zaoferował mu kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2025 roku. Jakby tego było mało, liczy na olbrzymią gażę- ponad 20 milionów euro rocznie.

Ponoć żądania są spowodowane wysokimi pensjami Philippe Coutinho (wypożyczonego z Barcelony) czy Lucasa Hernándeza. Niemiec nie chce być od nich gorszy.

W rozmowach nie pomaga też fakt, iż do Bayernu Monachium dołączył Alexander Nübel. Neuer twierdzi bowiem, że młody golkiper może być faworyzowany przez sztab szkoleniowy, a co za tym idzie, on sam zostanie odstawiony na boczny tor. Albo po prostu dojdzie do stopniowych rotacji.

Obecny mistrz Niemiec na razie spokojnie spogląda w przyszłość. Oferta władz to kontrakt do 30 czerwca 2023 roku z opcją przedłużenie o kolejne dwanaście miesięcy oraz duże premie, uzależnione od indywidualnych poczynań bramkarza.

Ciężko ferować, jak zakończy się ta sprawa. W dobie kryzysu spowodowanego koronawirusem wątpliwe wydaje się jednak, by ekipa z Bawarii przystała na wymagania 34-latka.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy Polska pozyska reprezentanta z Premier League?! Polska pozyska reprezentanta z Premier League?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy