Bayern Monachium po króla strzelców Mistrzostw Europy U-21

Bayern Monachium po króla strzelców Mistrzostw Europy U-21
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: CalcioMercato.com

Zgodnie z najnowszymi wieściami, Bayern Monachium przygotowuje się do złożenia oferty za Lucę Waldschmidta. 23-latek w bawarskim zespole miałby pełnił rolę zmiennika dla Roberta Lewandowskiego.

Od kilku sezonów Bawarczycy starają się sprowadzić do klubu piłkarza, który mógłby nawiązać skuteczną walkę o podstawowy skład z Robertem Lewandowskim. Jak dotąd z mizernym skutkiem, a jest to spowodowane głównie tym, że Polak znajduje się w doskonałe kondycji fizycznej i rzadko kiedy nie jest zdolny do gry. A tylko wówczas jego rywal mógłby pokusić się o wskoczenie do składu i przy dobrych wiatrach, utrzymanie tego miejsca. Kimś takim jak na razie nie jest Jann-Fiete Arp, którego od początku sezonu dręczą kontuzje.

W związku z tym dyrekcja Bayernu Monachium nie rezygnuje ze swoich planów i jak informuje serwis internetowy calciomercato.com, jej najnowszym celem jest Luca Waldschmidt. 23-letni napastnik Freiburga dał się poznać szerszej publiczności podczas rozgrywanych ostatniego lata Mistrzostw Europy U-21, na których Niemiec imponował skutecznościom, a dzięki siedmiu trafieniom został królem strzelców całego turnieju.

Dobra forma obiecującego zawodnika przykuła wzrok m.in. Lazio czy Benfiki, a teraz do tego grona dołączyła „Gwiazda Południa”, która najprawdopodobniej czekała na to, aż udowodni on swoją jakość na niemieckich boiskach.

Waldschmidt w ośmiu meczach tego sezonu strzelił pięć goli, co zaowocowało powołaniem do seniorskiej reprezentacji i dwoma występami, za które został zresztą pochwalony przez Joachima Löwa. Wygląda jednak na to, że to jedynie wierzchołek góry lodowej.

W przypadku przenosin na Allianz Arena, 23-latek mógłby bowiem mówić o spełnieniu marzeń. I niewykluczone, że wkrótce taki plan się ziści. Jego kontrakt z Freiburgiem wygasa w połowie 2022 roku.
Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy