Bayern Monachium: Przyśpieszona zmiana warty. Karl-Heinz Rummenigge opuszcza klub po… 30 latach [OFICJALNIE]

Bayern Monachium: Przyśpieszona zmiana warty. Karl-Heinz Rummenigge opuszcza klub po… 30 latach [OFICJALNIE] fot. Markus Wissmann / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Bild | Bayern Monachium

Karl-Heinz Rummenigge postanowił przedwcześnie zrezygnować z funkcji prezesa zarządu Bayernu Monachium na rzecz przekazania rządów w klubie Oliverowi Kahnowi.

Jedna z legend „Bawarczyków” zapowiedziała już przed ponad dwoma laty, że wraz z końcem 2021 roku pożegna się z pełnieniem zaszczytnej funkcji prezesa zarządu utytułowanego klubu i przekaże dowodzenie nad losami zespołu innej legendzie w osobie Olivera Kahna.

Były bramkarz Bayernu Monachium oraz reprezentacji Niemiec miał formalnie przejąć pałeczkę od Karla-Heinza Rummenigge wraz z początkiem 2022 roku.

Dziennikarze „Bilda” przekonują jednak, że zmiana na wspomnianym stanowisku nastąpi z sześciomiesięcznym przyśpieszeniem po tym, jak 65-letni działacz rozwiązał przedwcześnie obowiązujący go kontrakt.

Jeden z czołowych i najbardziej rozpoznawalnych przedstawicieli niemieckiego futbolu lobbował za zrealizowaniem takiego scenariusza już od pewnego czasu i w końcu otrzymał na tym polu pełne poparcie swoich współpracowników, którzy zgodzili się na szybsze przekazanie władzy Kahnowi.

Rummenigge zakończy tym samym 40-letni pobyt drużynie „Bawarczyków”, gdzie przez 10 lat był jej piłkarzem (1974-1984) i później po zakończeniu kariery przez kolejne 30 wiceprezesem (1991-2002) oraz prezesem zarządu (2002-2021).

W całym tym okresie świętował z Bayernem wywalczenie aż 16 tytułów mistrza Niemiec (dwa jako zawodnik i czternaście jako działacz) czy czterech zwycięstw w Pucharze Europy/Lidze Mistrzów (po dwa jako zawodnik i działacz).

Wspomniany Kahn był już od początku 2020 roku szykowany na następcę byłego światowej klasy napastnika za sprawą dołączenia do zarządu i stopniowego przejmowania odpowiedzialności za podejmowane decyzje, w tym te związane z rozstaniem z Hansim Flickiem oraz zatrudnieniem w jego miejsce Juliana Nagelsmanna.

AKTUALIZACJA

Klub z Monachium potwierdził bardzo szybko informację podaną przez „Bild”. Tym samym Bayern wkracza w nową erę u sterów z Oliverem Kahnem.

- Oliver Kahn jako nowy dyrektor generalny powinien być odpowiedzialny za nowy sezon od samego początku – również w interesie zaangażowanych w niego osób, a tym samym w interesie przyszłości Bayernu. Powiedziałem dwa lata temu, że planujemy rozważną zmianę, a teraz wreszcie się to dokonuje. Tak powinno być - powiedział Karl-Heinz Rummenigge.

- To pożegnanie z satysfakcją i dumą. Jestem w stanie przekazać klub, który jest całkowicie nienaruszony pod względem sportowym, ekonomicznym i strukturalnym. To było dla mnie ważne. Chciałbym podziękować tak wielu osobom, które przeszły ze mną tę drogę w zespole. Przede wszystkim oczywiście moimi kolegom z zarządu, prezesowi Herbertowi Hainerowi, a zwłaszcza Radzie Nadzorczej. Ale także wszystkimi pracownikom i naszym fantastycznym fanom. Mam nadzieję, że niedługo znów będą mogli kibicować naszej drużynie na stadionie. Szczerze życzę Bayernowi jak największego sukcesu, utrzymania nienaruszonych wartości i niezachwianego poczucia jedności. Nigdy nie uczyłem się bawarskiego - ale pozwolę sobie ująć to w ten sposób, żegnając się: „mia bleim mia” - dodał urzędujący do końca czerwca prezes ekipy z Monachium.

- Jako dyrektor generalny Karl-Heinz Rummenigge wykonywał od ponad 20 lat wspaniałą pracę dla Bayernu. W tym czasie klub wygrał wszystko, co było do wygrania. Dlatego nie można wystarczająco wysoko ocenić jego zasług wobec klubu. Nadszedł czas, bym przejął jednak odpowiedzialność i stanął na czele zarządu Bayernu Monachium. W ciągu ostatnich 18 miesięcy poznałem wszystkie oblicza klubu i bardzo dobrze wiem, jak działa i jakie wyzwania stoją przed nami. Jestem świadomy postawionego przede mną zadania i związanej z tym odpowiedzialności, dlatego nie mogę się tego doczekać - przyznał przejmujący jego obowiązki Oliver Kahn, który w latach 1994-2008 występował w zespole ”Bawarczyków” i w tym czasie świętował z nim wywalczenie między innymi ośmiu mistrzostw i sześciu Pucharów Niemiec czy po jednej Lidze Mistrzów, Pucharu UEFA (dziś Liga Europy) i Pucharu Interkontynentalnego (dziś Klubowe Mistrzostwa Świata).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liga Mistrzów: Składy na PSG - RB Lipsk [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Składy na PSG - RB Lipsk [OFICJALNIE] „Nikt w Polsce nie zarabia mniej niż 15 tysięcy euro”. Sekret Portugalczyków w Ekstraklasie nie jest skomplikowany „Nikt w Polsce nie zarabia mniej niż 15 tysięcy euro”. Sekret Portugalczyków w Ekstraklasie nie jest skomplikowany Arka Gdynia zmienia trenera [OFICJALNIE] Arka Gdynia zmienia trenera [OFICJALNIE] Zinédine Zidane szykuje się do głośnego powrotu na ławkę trenerską?! Zinédine Zidane szykuje się do głośnego powrotu na ławkę trenerską?! Liga Mistrzów: Kadra PSG na mecz z RB Lipsk. Jest decyzja w sprawie Mauro Icardiego [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Kadra PSG na mecz z RB Lipsk. Jest decyzja w sprawie Mauro Icardiego [OFICJALNIE] Samuel Umtiti przerywa milczenie. Klarowna deklaracja Francuza Samuel Umtiti przerywa milczenie. Klarowna deklaracja Francuza Paul Pogba zaoferowany czterem klubom. Jeden już wykluczył angaż Francuza Paul Pogba zaoferowany czterem klubom. Jeden już wykluczył angaż Francuza

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy