Oskar Pietuszewski zawodnikiem FC Porto! [OFICJALNIE]
2026-01-07 17:23:33; Aktualizacja: 11 godzin temu![Oskar Pietuszewski zawodnikiem FC Porto! [OFICJALNIE]](img/photos/114255/1500xauto/oskar-pietuszewski.jpg)
Stało się! Oskar Pietuszewski odszedł z Jagiellonii Białystok i został nowym zawodnikiem FC Porto. 17-latek trafił do portugalskiego klubu za łączną kwotę w wysokości 10 milionów euro.
Oskar Pietuszewski w pierwszym zespole Jagiellonii Białystok zadebiutował w sierpniu 2024 roku, kiedy to otrzymał swoje premierowe minuty w spotkaniu eliminacji Ligi Europy z Ajaksem Amsterdam.
W następnych miesiącach przedstawiciel rocznika 2008 notował harmonijny rozwój i w międzyczasie zaczął wzbudzać poważne zainteresowanie zespołów z topowej półki.
Wedle doniesień Pietuszewskiego monitorowały takie marki jak między innymi FC Barcelona, Bayern Monachium czy FC Porto, którego przedstawiciele w ostatnim czasie byli w tej kwestii najbardziej konkretni.Popularne
I choć Jagiellonia podczas negocjacji z uczestnikiem Ligi Europy stawiała twarde warunki, to ostatecznie determinacja portugalskiego klubu pozwoliła mu zrealizować transferowy cel, ponieważ młokos właśnie dołączył do Jana Bednarka i Jakuba Kiwiora, zostając nowym graczem „Smoków”.
FC Porto powitało w swoich progach Pietuszewskiego i opublikowało przejrzyste warunki całej transakcji. Wiemy, że 17-letni skrzydłowy parafował kontrakt do 5 stycznia 2029 roku z zawartą klauzulą odstępnego opiewającą na 60 milionów euro.
Ile zarobiła Jagiellonia? Otóż razem z bonusami będzie to 10 milionów euro. Ponadto klub z Białegostoku zapewnił sobie również 10 procent od następnego transferu z udziałem młodzieżowego reprezentanta Polski.
Nie będzie więc w tym przypadku rekordu Ekstraklasy, ponieważ ten opiewa aktualnie na 11 milionów euro, ale jest to zdecydowanie największa sprzedaż w całej historii drużyny z Podlasia.
***
Największe sprzedaże Jagiellonii Białystok w historii
1. Oskar Pietuszewski do FC Porto za 10 milionów euro (Zimowe okno 2025/2026)
2. Patryk Klimala do Celticu za 4 miliony euro (Zimowe okno 2019/2020)
3. Bartłomiej Drągowski do Fiorentiny za 2,5 miliona euro (Letnie okno 2016/2017)
3. Karol Świderski do PAOK-u za 2,5 miliona euro (Zimowe okno 2018/2019)
4. Grzegorz Sandomierski do Genku za 1,9 miliona euro (Letnie okno 2011/2012)

















![Górnik Zabrze sprzedał kluczowego zawodnika [OFICJALNIE]](img/photos/114322/90x60/ousmane-sow.jpg)






![Lider kontra mistrz. Składy na mecz Arsenal - Liverpool [OFICJALNIE]](img/photos/84956/90x60/arsenal-liverpool.jpg)
![Górnik Zabrze sprzedał kluczowego zawodnika [OFICJALNIE]](img/photos/114322/170x113/ousmane-sow.jpg)


![Michał Rakoczy zmienił klub wewnątrz Ekstraklasy. Wzięło z zaskoczenia [OFICJALNIE]](img/photos/114317/170x113/michal-rakoczy.jpg)



