Bayern Monachium: Sprzedaż Thiago kluczem do sprowadzenia Leroya Sané?

Bayern Monachium: Sprzedaż Thiago kluczem do sprowadzenia Leroya Sané?
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Christian Falk (Twitter) | Sport1

Bayern Monachium nie porozumiał się w dalszym ciągu z Manchesterem City w kwestii warunków definitywnego transferu Leroya Sané. Ta sytuacja może ulec zmianie po prawdopodobnym odejściu Thiago Alcântary - uważa Christian Falk.

Władze 30-krotnego mistrza Niemiec nie przejawiają chęci do spełnienia żądań „The Citizens” w kwestii wysokości kwoty odstępnego za 24-letniego skrzydłowego.

Klub z Anglii zamierza zgodzić się na sprzedaż Leroya Sané po otrzymaniu propozycji opiewającej na około 80 milionów euro. Tymczasem „Bawarczycy” byli do tej pory skłonni wyłożyć o połowie niższą kwotę na piłkarza, którego kontrakt z aktualnym pracodawcą wygasa w czerwcu 2021 roku i nie zostanie przedłużony.

Niemieckie media uważają, że znaczące rozbieżności pomiędzy oboma zespołami mogą sprawić, że finalnie ekipa z Monachium będzie musiała odłożyć myśl o nawiązaniu współpracy z ofensywnym zawodnikiem o kolejne dwanaście miesięcy.

Sam reprezentant Niemiec wolałby jednak dołączyć do Bayernu już teraz, mimo że drużyna z Bundesligi w dalszym ciągu ma nie przejawiać chęci do zwiększenia swojej oferty.

Christian Falk ze „Sport Bilda” uważa, że ta sytuacja może ulec zmianie po sprzedaży Thiago Alcântary.

Hiszpan nie wyraził zainteresowania przedłużeniem współpracy z „Bawarczykami”, ponieważ uznał, że po siedmiu latach spędzonych w Niemczech nadszedł odpowiedni moment na to, aby spróbować sił w innym miejscu.

Ekipa z Monachium nie planuje za wszelką cenę zatrzymywać środkowego pomocnika i zgodzi się na jego odejście po otrzymaniu oferty wynoszącej przynajmniej 50 milionów euro, z której części kwoty miałaby zostać przeznaczona na zwiększenie propozycji za Sané

Do tej pory do siedziby klubu z Bundesligi nie wpłynęło jednak żadne oficjalnie zapytanie o 29-latka, który z chęcią dołączyłby do Liverpoolu lub wrócił do Barcelony.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Tytoń wróci do Ekstraklasy?! Tytoń wróci do Ekstraklasy?! Wielki powrót Ibrahimovicia do reprezentacji Szwecji?! Wielki powrót Ibrahimovicia do reprezentacji Szwecji?! Młodzieżowy mistrz świata w Ekstraklasie. OFICJALNIE: Pierwszy zimowy transfer Lechii Gdańsk Młodzieżowy mistrz świata w Ekstraklasie. OFICJALNIE: Pierwszy zimowy transfer Lechii Gdańsk FIFA Puskás Award 2020, czyli nagroda za najładniejszą bramkę roku: 11 nominowanych FIFA Puskás Award 2020, czyli nagroda za najładniejszą bramkę roku: 11 nominowanych FIFA The Best 2020: Nominacje wśród trenerów. Jest duża niespodzianka FIFA The Best 2020: Nominacje wśród trenerów. Jest duża niespodzianka FIFA The Best 2020: Nominacje dla najlepszych piłkarzy i piłkarek. Wręczenie nagród już 17 grudnia! FIFA The Best 2020: Nominacje dla najlepszych piłkarzy i piłkarek. Wręczenie nagród już 17 grudnia! Bayern Monachium wstrzymuje negocjacje z następnym zawodnikiem. Czeka go „okres próbny” Bayern Monachium wstrzymuje negocjacje z następnym zawodnikiem. Czeka go „okres próbny”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy