Bayern Monachium stracił wschodzącą gwiazdę za darmo. „Naprawdę chcieli mnie zatrzymać”

Bayern Monachium stracił wschodzącą gwiazdę za darmo. „Naprawdę chcieli mnie zatrzymać” fot. Juventus
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Bild

Bayern Monachium w 2022 roku zanotował porażkę, jaką było odejście Kenana Yıldıza, który trafił do Juventusu. Turek nie żałuje decyzji.

Osiemnastolatek zanotował szybki przeskok z młodzieżowego poziomu do seniorskiej piłki. Jak wynika ze słów gracza, duża w tym zasługa skrupulatnie opracowanego planu dotyczącego poprowadzenia kariery przez „Starą Damę”. W przypadku „Gwiazdy Południa” było zbyt wiele niewiadomych.

– Dziwnie było opuścić Bayern po tak długim czasie. Długo zastanawiałem się nad tym krokiem. Juventus przedstawił mi najlepszy plan sportowy. Była to więc właściwa droga – przyznał po czasie.

Nim Turek odszedł do Turynu, monachijczycy starali się go zatrzymać.

– Kiedy stało się dla mnie jasne, że chcę dokonać przeprowadzki, Hasan Salihamidžić i Marco Neppe skontaktowali się z moim otoczeniem i podjęli jeszcze bardziej intensywne wysiłki. Naprawdę chcieli mnie zatrzymać. Ale nadszedł czas, aby opuścić Monachium, najlepszą opcją był wyjazd do Turynu. Przeprowadzka była moją najlepszą decyzją – wyznał.

Kenan Yıldız urodził się w Niemczech, a do akademii Bayernu trafił już w połowie 2012 roku.

Jedenaście lat później cofnięty napastnik zdobył kamień milowy. 20 sierpnia w pierwszej kolejce Serie A zadebiutował w meczu z Udinese Calcio, a teraz ma już na swoim koncie pięć występów.

Piłkarz przebywa na zgrupowaniu pierwszej reprezentacji Turcji i do tej pory rozegrał dwa spotkania. Premierowe trafienie miało miejsce przeciwko… Niemcom.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona zapowiedziała pierwszy zimowy transfer FC Barcelona zapowiedziała pierwszy zimowy transfer Marek Papszun pomylił się, co do zawodnika Rakowa Częstochowa. „Extra mecz” Marek Papszun pomylił się, co do zawodnika Rakowa Częstochowa. „Extra mecz” Aston Villa z komunikatem w sprawie kibiców Legii Warszawa [OFICJALNIE] Aston Villa z komunikatem w sprawie kibiców Legii Warszawa [OFICJALNIE] Legia Warszawa walczyła dzielnie, ale wraca na taczy. Cudowny gol Ernesta Muçiego na osłodę [WIDEO] Legia Warszawa walczyła dzielnie, ale wraca na taczy. Cudowny gol Ernesta Muçiego na osłodę [WIDEO] Legia Warszawa zbije na nim fortunę. Cudowne trafienie Ernesta Muçiego i remis [WIDEO] Legia Warszawa zbije na nim fortunę. Cudowne trafienie Ernesta Muçiego i remis [WIDEO] „Brzydkie i brutalne sceny” przed meczem Legii Warszawa z Aston Villą [WIDEO] „Brzydkie i brutalne sceny” przed meczem Legii Warszawa z Aston Villą [WIDEO] Super zmiennik John Yeboah i Raków Częstochowa z historycznym zwycięstwem w Lidze Europy [WIDEO] Super zmiennik John Yeboah i Raków Częstochowa z historycznym zwycięstwem w Lidze Europy [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy