Bayern Monachium: Thomas Tuchel wytypował wymarzony transfer z FC Barcelony

Bayern Monachium: Thomas Tuchel wytypował wymarzony transfer z FC Barcelony fot. SPP/SIPA USA/PressFocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Sky | Florian Plettenberg

Bayern Monachium szuka wzmocnień pod kątem kolejnego sezonu. Thomas Tuchel wytypował natomiast wymarzony transfer z FC Barcelony i jest nim Raphinha - informuje Sky.

Bayern Monachium zdobył w minionym sezonie mistrzostwo Niemiec i właściwie na tym kończą się pozytywy, jeśli chodzi o ekipę z Bawarii.

Poprzednie rozgrywki były rozczarowujące do tego stopnia, że wraz z ich końcem poleciały głowy i klub opuścili prezes Oliver Kahn oraz dyrektor sportowy Hasan Salihamidžić.

Przez chwilę mówiło się też o potencjalnym odejściu Thomasa Tuchela, ale Niemiec ostatecznie pozostał w klubie.

49-latek ewidentnie nie zamierza składać broni i celuje w letnie transfery. Do tej pory mówiono o tym, że chce on u siebie między innymi Declana Rice'a. To jednak niejedyny gracz z przeszłością w Premier League, którego szkoleniowiec widziałby w Monachium.

Według wieści podawanych przez Sky w oko wpadł mu też Raphinha.

Brazylijczyk miał w Tuchelu adoratora jeszcze, kiedy występował w Leeds United. Wówczas jednak propozycja Chelsea okazała się dla zawodnika mniej satysfakcjonująca, niżeli ta, którą otrzymał od FC Barcelony.

Trener ewidentnie się z tym nie pogodził i jeśli tylko pojawi się sposobność, planuje z niej skorzystać, by spełnić swoje marzenie - transfer skrzydłowego mistrza Hiszpanii.

Florian Plettenberg twierdzi, że wiele będzie zależało od nakładu finansowego, jaki Bayern Monachium przeznaczy na lato. Jeśli bowiem środki będą satysfakcjonujące, Tuchel ruszy po skrzydłowego „Blaugrany”.

Raphinha rozegrał w minionym sezonie łącznie 50 spotkań, a jego dorobek to dziesięć bramek oraz 12 asyst.

Kontrakt Brazylijczyka z obecnym pracodawcą wygasa 30 czerwca 2027 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie drugi polski bramkarz Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie drugi polski bramkarz Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem” Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy