Bayern Monachium ubił złoty interes. Tyle naprawdę kosztował Min-jae Kim

2024-02-08 00:48:14; Aktualizacja: 5 miesięcy temu
Bayern Monachium ubił złoty interes. Tyle naprawdę kosztował Min-jae Kim Fot. Bayern Monachium
Karol Brandt
Karol Brandt Źródło: Calcionapoli24.it | Radio Kiss Kiss

Min-jae Kim latem zamienił SSC Napoli na Bayern Monachium. Aurelio De Laurentiis, prezydent mistrza Włoch, ujawnił prawdziwą cenę Koreańczyka.

Środkowy obrońca od kilku miesięcy przymierzał się do opuszczenia Stadio Diego Armando Maradona. O jego podpis walczyły Paris Saint-Germain czy Newcastle United, ale faworytem niezmiennie był Manchester United.

Na ostatniej prostej wyścig wygrał Bayern Monachium, który nie żałował grosza, aby zdobyć klasowego piłkarza.

Samo wynagrodzenie w stolicy Bawarii Min-jae Kima wynosi 12 milionów euro.

Ile ostatecznie Niemcy zapłacili SSC Napoli? Odpowiedź na to pytanie dał Aurelio De Laurentiis.

– Wiedzieliśmy, że Kim odejdzie, nikt go nie znał, a teraz wydaje się, że dzięki jego pomocy zdobyliśmy mistrzostwo – oświadczył prezydent „Błękitnych”.

– Otrzymaliśmy tak naprawdę za Min-jae Kima 42 milionów euro, a nie 57 milionów, o czym pisały niektóre redakcje – wyznał.

Od początku wiadomo było, że operacja odbyła się za sprawą aktywowała klauzuli odstępnego, która opiewała na około 50 milionów euro. Dziś wiadomo, że była to suma dokładnie 42 milionów.

27-letni reprezentant Korei Południowej w mgnieniu oka zadomowił się w „Gwieździe Południa” i jest jej kluczową postacią. Klub ubił zatem złoty interes.

Do tej pory defensor rozegrał 22 spotkania, a dodatkowo raz wpisał się na listę strzelców. Zdarzyło się to przy okazji ligowej potyczki ze Stuttgartem.