Bayern Monachium wraca do gry. Już były trzy transfery, czas na kolejne trzy?!

Bayern Monachium wraca do gry. Już były trzy transfery, czas na kolejne trzy?! fot.
Karol Brandt
Źródło: AS

Po zakontraktowaniu Benjamina Pavarda, Lucasa Hernándeza i Janna-Fiete Arpa, Bayern Monachium skupia się teraz na kolejnych wzmocnieniach.

Kilka miesięcy temu władze mistrzów Niemiec zapowiedziały rewolucję kadrową. Już teraz pewne jest rozstanie z Rafinhą, Arjenem Robbenem oraz Franckiem Ribérym, a kolejne odejścia są w drodze. Nie oznacza to jednak, że na Allianz Arena nie zagoszczą nowe twarze. Wręcz przeciwnie. 

„AS” donosi, że w tej chwili Bawarczycy pracują nad trzema transferami. Chodzi o Rodriego, Leroya Sané i Timo Wernera

Pomocnik Atlético Madryt znajduje się na celowniku Manchesteru City, lecz Bayern Monachium ma asa w rękawie. Jest nim Lucas Hernández, który już zdążył wybrać projekt zdobywcy pucharu Ligi Mistrzów z 2013 roku. To właśnie francuski obrońca ma przekonać swojego byłego kolegę z zespołu do przeprowadzki na Allianz Arena. Koszt operacji szacuje się na 70 milionów euro, gdyż właśnie tyle wynosi klauzula wykupu 22-letniego środkowego pomocnika. 

Przypadek skrzydłowego Manchesteru City jest zgoła odmienny. Josep Guardiola nie widzi dla niego miejsca w podstawowym składzie i w związku z tym latem Niemiec może wyjechać z Anglii. Zwycięzca Bundesligi zna sytuację 23-latka i dlatego zdążył się już skontaktować z jego rodziną. 

Ostatni z wymienionych zapowiedział, że nie przedłuży umowy z Lipskiem. Tym samym „Byki” mogą być skłonne do sprzedaży środkowego napastnika, bowiem za rok nie zarobią już na nim ani grosza.

Biorąc pod uwagę powyższe informacje, w najbliższym czasie w Monachium możemy spodziewać się podobnej ofensywy transferowej do tej, która ma obecnie miejsce w Dortmundzie. 

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy