Bayern Monachium wydał zdecydowane oświadczenie w sprawie Hansiego Flicka [OFICJALNIE]

Bayern Monachium wydał zdecydowane oświadczenie w sprawie Hansiego Flicka [OFICJALNIE]
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Bayern Monachium

Bayern Monachium postanowił odnieść się do słów Hansiego Flicka, który zadeklarował, że chce po sezonie odejść z klubu. Niemiecki gigant jest zaskoczony deklaracją trenera.

Pomimo tego, że Bayern Monachium sięgnął w poprzednim sezonie po wszystkie możliwe trofea, atmosfera w klubie z Bawarii nie jest dobra. Od dłuższego czasu dochodzi tam do tarć na linii Hansi Flick - Hasan Salihamidžić.

Ze względu na konflikt szkoleniowca z dyrektorem sportowym od dłuższego czasu mówiło się, iż trener po sezonie poszuka dla siebie nowych wyzwań. Tym może okazać się dla niego objęcie posady selekcjonera reprezentacji Niemiec.

Przez długi czas Flick unikał odpowiedzi na pytanie odnośnie swojej przyszłości. Głos postanowił zabrać dopiero w sobotę po meczu przeciwko Wolfsburgowi (3-2).

- Powiedziałem już drużynie, że chcę rozwiązać kontrakt po zakończeniu sezonu. To było dla mnie ważne, by piłkarze dowiedzieli się tego ode mnie. Wcześniej poinformowałem o tym również działaczy. Chcę podziękować klubowi za danie mi możliwości zarządzania tym niesamowitym zespołem - przyznał.

Później jednak pojawiły się informacje, że władze mistrza Niemiec postarają się jeszcze wpłynąć na decyzję szkoleniowca.

W niedzielę natomiast wydano w tej sprawie specjalne oświadczenie. Klub wyraził dezaprobatę wobec sposobu, w jakim to trener przekazał informacje światu.

„Trener Hansi Flick poinformował wczoraj opinię publiczną o chęci rozwiązania kontraktu z Bayernem Monachium, który obowiązuje do 30 czerwca 2023 roku. Szkoleniowiec poinformował o tym w zeszłym tygodniu zarząd klubu. Wspólnie doszliśmy jednak do wniosku, że na razie skupiamy się na meczach z Wolfsburgiem, Bayerem Leverkusen oraz Mainz.

Jednocześnie chcemy zaznaczyć, że klub nie pochwala jednostronnego ogłoszenia decyzji przez trenera i będzie kontynuował z nim rozmowy po meczu w Moguncji.

Rada dyrektorów FC Bayern Monachium" - czytamy.

Na razie nie wiadomo więc, jak zakończy się cała sprawa. Wątpliwe wydaje się jednak, aby niemiecki szkoleniowiec nadal po sezonie prowadził zespół, w którym gra między innymi Robert Lewandowski.

Jednym z głównych kandydatów do zastąpienia Flicka jest Julian Nagelsmann.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Nie tylko Legia Warszawa. Już trzy polskie kluby chcą Bogusza Nie tylko Legia Warszawa. Już trzy polskie kluby chcą Bogusza Paulinho bliski powrotu do Europy Paulinho bliski powrotu do Europy Ricardo Sá Pinto znów do wzięcia. Portugalczyk rezygnuje z pracy w Turcji [OFICJALNIE] Ricardo Sá Pinto znów do wzięcia. Portugalczyk rezygnuje z pracy w Turcji [OFICJALNIE] Real Madryt: Florentino Pérez gra w swoją grę w sprawie Mbappé Real Madryt: Florentino Pérez gra w swoją grę w sprawie Mbappé Gianni Infantino proponuje zmiany na rynku transferowym Gianni Infantino proponuje zmiany na rynku transferowym Filip Kostić może odejść z Eintrachtu Frankfurt. Hitowy transfer na widoku Filip Kostić może odejść z Eintrachtu Frankfurt. Hitowy transfer na widoku Zé Roberto o Neymarze: Brakuje mu konsekwencji. Vinícius jest obecnie lepszy Zé Roberto o Neymarze: Brakuje mu konsekwencji. Vinícius jest obecnie lepszy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy