Bayern Monachium wykluczył hitowy transfer [OFICJALNIE]

Bayern Monachium wykluczył hitowy transfer [OFICJALNIE]
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: SPORT1

Karl-Heinz Rummenigge, dyrektor generalny Bayernu Monachium, udzielił wywiadu stacji SPORT1. W trakcie rozmowy skomentował on spekulacje odnośnie potencjalnego transferu Kaia Havertza na Allianz Arenę.

21-latek znajduje się na radarach wielu ekip z całej Europy, a wśród nich jest „Gwiazda Południa”. Do niedawna to właśnie monachijczycy wydawali się faworytem do pozyskania wszechstronnego gracza, który oprócz pozycji ofensywnego pomocnika może być ustawiany na prawym skrzydle oraz środku ataku. Sytuacja zmieniła się jednak o 180 stopni.

Dzisiaj mistrz Niemiec potwierdził oficjalnie zakontraktowanie Leroya Sané, a transfer pochłonął 49 milionów euro. W konsekwencji Bayern Monachium musiał przekształcić swoje plany.

– Wyrażę się jasno: w tym roku nie będziemy w stanie sfinansować transferu Havertza. Europejska piłka i Bayern stoją obecnie przed poważnymi wyzwaniami finansowymi związanymi z dalszą grą bez udziału publiczności. Wszyscy doskonale wiemy, na ile Rudi Völler wycenił go w Bayerze Leverkusen – oznajmił Rummenigge.

To z miejsca sprawia, że klub pokroju Chelsea staje się faworytem do pozyskania gwiazdy „Aptekarzy”. Dyrektor generalny Bayernu zauważa przy tym, że i tak ostatnie zdanie będzie należało do piłkarza oraz jego obecnego pracodawcy.

– To decyzja, którą muszą podjąć wspólnie Bayer Leverkusen i gracz – stwierdził.

Havertz swój ostatni mecz trwającej kampanii rozegra już w sobotę. Rywalem Bayeru Leverkusen oraz jego kolegów będzie „Gwiazda Południa”, a stawką Puchar Niemiec.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liga Mistrzów: Składy na PSG - RB Lipsk [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Składy na PSG - RB Lipsk [OFICJALNIE] „Nikt w Polsce nie zarabia mniej niż 15 tysięcy euro”. Sekret Portugalczyków w Ekstraklasie nie jest skomplikowany „Nikt w Polsce nie zarabia mniej niż 15 tysięcy euro”. Sekret Portugalczyków w Ekstraklasie nie jest skomplikowany Arka Gdynia zmienia trenera [OFICJALNIE] Arka Gdynia zmienia trenera [OFICJALNIE] Zinédine Zidane szykuje się do głośnego powrotu na ławkę trenerską?! Zinédine Zidane szykuje się do głośnego powrotu na ławkę trenerską?! Liga Mistrzów: Kadra PSG na mecz z RB Lipsk. Jest decyzja w sprawie Mauro Icardiego [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Kadra PSG na mecz z RB Lipsk. Jest decyzja w sprawie Mauro Icardiego [OFICJALNIE] Samuel Umtiti przerywa milczenie. Klarowna deklaracja Francuza Samuel Umtiti przerywa milczenie. Klarowna deklaracja Francuza Paul Pogba zaoferowany czterem klubom. Jeden już wykluczył angaż Francuza Paul Pogba zaoferowany czterem klubom. Jeden już wykluczył angaż Francuza

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy