Bayern Monachium wytypował ewentualnego zmiennika Lewandowskiego. Jeśli chce go pozyskać, musi wyłożyć nawet ponad 40 milionów euro

2020-09-30 21:57:55; Aktualizacja: 3 lata temu
Bayern Monachium wytypował ewentualnego zmiennika Lewandowskiego. Jeśli chce go pozyskać, musi wyłożyć nawet ponad 40 milionów euro Fot. FotoPyK

Bayern Monachium wykazuje dużą aktywność w ostatnich dniach okna transferowego. Wzmocnione mają być cztery pozycje, w tym napastnika. Jak informuje „Bild”, poważnym kandydatem do transferu jest Andrej Kramarić.

Zdaniem niemieckiego dziennika działacze Bayernu kontaktowali się z przedstawicielami piłkarza, by wybadać możliwość zmiany przez niego klubu. O ile on sam mógłby być tym zainteresowany, największy problem stanowią ewentualne rozmowy z Hoffenheim, które chce za swojego najlepszego atakującego uzyskać kwotę na poziomie klubowego rekordu transferowego. Ten ustanowił przed rokiem Joelinton, odchodzący do Newcastle United za 44 miliony euro.

- Znam go bardzo dobrze, to jeden z najlepszych piłkarzy w Bundeslidze. W tej chwili nic jednak nie wiem na temat spekulacji - powiedział trener Bayernu Hansi Flick po zwycięstwie 3-2 z Borussią Dortmund w Superpucharze Niemiec.

29-letni Kramarić pokazał się z doskonałej strony w bezpośrednim meczu z Bayernem, wygranym przez jego Hoffenheim w stosunku aż 4-1. Sam strzelił dwa gole, tym samym śrubując dorobek z obecnego sezonu już do siedmiu goli w trzech meczach (w tym pięć bramek w dwóch kolejkach Bundesligi).

W poprzednim sezonie reprezentant Chorwacji zanotował 12 trafień w 19 meczach Bundesligi, sporo czasu jednak spędzając w gabinetach lekarskich. Jego łączny dorobek w Hoffenheim, do którego trafił w 2016 roku, to 77 bramek i 30 asyst w 153 spotkaniach.

Kramarić jest związany z Hoffenheim umową do 30 czerwca 2022 roku.