Bayern Monachium z limitem płac. Co z przyszłością Roberta Lewandowskiego?

Bayern Monachium z limitem płac. Co z przyszłością Roberta Lewandowskiego? fot. Ververidis Vasilis / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sport Bild

Bayern Monachium postanowił ustalić górny limit płac w zespole na poziomie 20 milionów euro brutto rocznie - poinformował „Sport Bild”.

Mistrz Niemiec nie należy do grona przesadnie rozrzutnych zespół na tle pozostałej europejskiej czołówki. O takim stanie rzeczy mogliśmy się nie tak dawno przekonać między innymi na bazie fiaska rozmów kontraktowych z takimi piłkarzami jak Thiago Alcántara czy David Alaba.

Nie można wykluczyć, że w niedalekiej przyszłości dołączą do nich przykładowo Joshua Kimmich, Kinsgley Coman, Leon Goretzka czy nawet Robert Lewandowski.

Wymienieni zawodnicy znajdują się na zróżnicowanym etapie rozmów z klubem odnośnie warunków nowej umowy. Każdy z nich chciałby zarabiać naturalnie więcej niż obecnie, ale kierownictwo Bayernu Monachium nie jest skore do spełnienia ich żądań.

A teraz na domiar złego „Sport Bild” poinformował, że „Bawarczycy” ustalili górny limit płac w drużynie na poziomie 20 milionów euro brutto rocznie i żaden z nowych czy obecnych graczy nie będzie mógł liczyć na otrzymanie wyższej propozycji.

W przypadku reprezentanta Polski oznaczałoby to, że w razie przedłużenia umowy musiałby się zgodzić na... obniżenie zarobków, bo na mocy kontraktu obowiązującego do połowy 2023 roku inkasuje 22 miliony euro brutto rocznie.

Wspomniane źródło przekonuje także, że ekipa z Allianz Areny działa według ściśle określonej hierarchii płacowej podzielonej na cztery grupy. W pierwszej znajdują się najlepiej opłacani gracze na czele z Lewandowskim oraz Thomasem Müllerem, Manuelem Neuerem i Leroyem Sané.

Do tego grona pragnie dołączyć wymieniona wyżej trójka, która znajduje się obecnie w drugiej (10-15 milionów euro brutto rocznie - Kimmich oraz Goretzka) i trzeciej grupie płacowej (5-10 milionów euro brutto rocznie - Coman).

Na ostatnim szczeblu płacowym nieprzekraczającym 5 milionów euro rocznie znajdują się młodzi i perspektywiczni gracze, którzy w razie odgrywania coraz większej roli w klubie mogliby liczyć na zanotowanie szybkiego przeskoku wyżej oraz piłkarze doświadczeni, ale stanowiący jedynie opcje rezerwowe jak Eric Maxim Choupo-Moting czy Sven Ulreich.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Juventus finalizuje transfer napastnika Juventus finalizuje transfer napastnika Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Roman Jaremczuk zmienia klub po bardzo udanym sezonie w Belgii i dwóch golach na EURO 2020 [OFICJALNIE] Roman Jaremczuk zmienia klub po bardzo udanym sezonie w Belgii i dwóch golach na EURO 2020 [OFICJALNIE] Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy