Bayern Monachium z obsesją wygrania Klubowych Mistrzostw Świata

Bayern Monachium z obsesją wygrania Klubowych Mistrzostw Świata
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Tobi Altschäffl

Bayern Monachium wywiera nacisk na Międzynarodową Federację Piłki Nożnej na rozegranie najbliższej edycji Klubowych Mistrzostw Świata - uważa Tobi Altschäffl ze „Sport Bilda”.

Dziennikarze „Süddeutsche Zeitung” poinformowali w piątek, że FIFA nosi się z zamiarem przeniesienia na późniejszy termin zaplanowanej na grudzień ostatniej edycji Klubowych Mistrzostw Świata w obecnym formacie ze względu na brak możliwości wyłonienia wszystkich uczestników turnieju w najbliższym czasie.

Teraz Tobi Altschäffl ze „Sport Bilda” przekonuje, że taki stan rzeczy jest najprawdopodobniej odpowiedzialny Bayern Monachium, który pomimo obłożonego terminarza chciałby wystąpić w tej imprezie i powtórzyć wyczyn Barcelony, która w sezonie 2014/2015 sięgnęła po wszystkie możliwe do zdobycia trofea.

Bawarczycy mają obsesję na tym punkcie i zamierzają wykorzystać wszystkie dostępne możliwości, aby najbliższa impreza w Katarze doszła do skutku.

Ta finalnie może odbyć się najwcześniej w lutym, ponieważ dopiero w styczniu poznamy zwycięzcę Copa Libertadores. Za to jeszcze w tym roku powinniśmy poznać triumfatorów Afrykańskiej Ligi Mistrzów (27 listopada) i Azjatyckiej Ligi Mistrzów (19 grudnia).

Ponadto wiemy już także, że uczestnik ze strefy Oceanii zostanie wyznaczony przez FIFA po tym, jak tamtejsze elitarne rozgrywki został definitywnie przerwane.

Z kolei moment wyłonienia zwycięzcy Ligi Mistrzów CONCACAF nie jest jeszcze znany, ponieważ rywalizacja w tym pucharze została zawieszona po rozegraniu części spotkań ćwierćfinałowych w marcu.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Grabara znów to zrobił. Fatalna pomyłka przypieczętowała porażkę Aarhus [WIDEO] Grabara znów to zrobił. Fatalna pomyłka przypieczętowała porażkę Aarhus [WIDEO] Protest w trakcie minuty ciszy dla Maradony. „Nie chciałam honorować gwałciciela, pedofila i sprawcy przemocy” Protest w trakcie minuty ciszy dla Maradony. „Nie chciałam honorować gwałciciela, pedofila i sprawcy przemocy” Wisła Kraków: Czterech kandydatów na nowego trenera „Białej Gwiazdy” Wisła Kraków: Czterech kandydatów na nowego trenera „Białej Gwiazdy” Premier League: Jan Bednarek strzela Manchesterowi United [WIDEO] Premier League: Jan Bednarek strzela Manchesterowi United [WIDEO] LaLiga: Potężne uderzenie Griezmanna [WIDEO] LaLiga: Potężne uderzenie Griezmanna [WIDEO] Real Madryt bez Marcelo i z Marcelo to dwa różne zespoły. ZASKAKUJĄCE statystyki Real Madryt bez Marcelo i z Marcelo to dwa różne zespoły. ZASKAKUJĄCE statystyki Wisła Kraków bez trenera. OFICJALNIE: Skowronek zwolniony Wisła Kraków bez trenera. OFICJALNIE: Skowronek zwolniony

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy