Bayern Monachium: Zatrudnienie Thomasa Tuchela zwiększyło szanse na hitowy transfer

2023-03-25 15:27:59; Aktualizacja: 1 rok temu
Bayern Monachium: Zatrudnienie Thomasa Tuchela zwiększyło szanse na hitowy transfer Fot. daykung / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: Christian Falk [Caughtoffside.com]

Przyjście do Bayernu Monachium Thomasa Tuchela może pomóc Bawarczykom przeprowadzić transfer Harry'ego Kane'a - sugeruje Christian Falk na łamach Caughtoffside.com.

Zmiana trenera Bayernu Monachium nastąpiła momentalnie. Dopiero co ukazały się pierwsze konkretne informacje na temat zwolnienia Juliana Nagelsmanna, a klub potwierdził rozstanie z nim i nawiązanie współpracy z Thomasem Tuchelem. Przed mistrzem Niemiec nowy rozdział w historii.

Przybycie do klubu nowego trenera często wiąże się ze zmianami kadrowymi. Rewolucji w Monachium raczej nie ma się co spodziewać, natomiast rozpoczęcie pracy przez Tuchela może pomóc Bawarczykom przyciągnąć do siebie Harry'ego Kane'a. Tak uważa przynajmniej Christian Falk.

„Tuchel będzie miał jeden strzał - to może być kosztowne. To może być Harry Kane. Jest zainteresowany wieloma graczami, więc muszą zdobyć pieniądze. Ostatecznie szansa na sprowadzenie Kane'a jest większa, gdy dołączył do klubu i myślę, że latem coś może się wydarzyć” - przekazał niemiecki dziennikarz.

Umowa Kane'a z Tottenhamem jest ważna do połowy 2024 roku. Londyńczycy chcą ją przedłużyć, ale na ten moment porozumienia nie ma i każdy scenariusz wydaje się możliwy. Ważne w kontekście przyszłości 29-latka może okazać się to, kto zostanie nowym menedżerem ekipy ze stolicy Anglii. Odejście Antonio Conte po sezonie jest bardzo prawdopodobne.