Bayern się zmienia. 200 milionów euro na transfery i planowany rekordowy zakup!

Bayern się zmienia. 200 milionów euro na transfery i planowany rekordowy zakup!
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Bild

„Bild” opisał najważniejsze plany Bayernu na przyszłość.

Jedna z największych zmian ma dotyczyć polityki transferowej, do tej pory bardzo zachowawczej. Zdaniem niemieckich dziennikarzy działacze z Bawarii zaczynają rozumieć, że nie będą w stanie rywalizować o zwycięstwo w Lidze Mistrzów bez sprowadzania zawodników z najwyższej półki. W związku z tym planowane jest pobicie klubowego rekordu transferowego, dotychczas należącego do Corentino Tolisso (41,5 miliona euro przelane na konto Lyonu), i wydanie na jednego piłkarza nawet 100 milionów euro. Cały budżet na letnie okno w 2019 roku może wynieść 200 milionów euro, co pozwoliłoby znacząco wzmocnić skład.

Dodatkowo Karl-Heinz Rummenigge ma rozważać pożegnanie z posadą prezesa w przyszłym roku, z kolei prezydent Uli Hoeneß najprawdopodobniej zostanie wybrany na kolejną kadencję.

Ważnym elementem przyszłości Bayernu mają też być młodzi piłkarze, wśród których wymienia się Olivera Batistę Meiera, Francka Evinę, Flaviusa Daniliuca, Woo-Yeonga Jonga, Alphonso Daviesa czy Angelo Stillera.

Działacze Bayernu chcą, by zespół triumfował w Lidze Mistrzów w ciągu pięciu najbliższych lat, w międzyczasie utrzymując dominację w Bundeslidze, na której wzroście wartości marketingowej też im bardzo zależy.
Więcej na temat: Niemcy Bayern Monachium

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Grzegorz Krychowiak odchodzi z Lokomotiwu Moskwa [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak odchodzi z Lokomotiwu Moskwa [OFICJALNIE] Łukasz Teodorczyk oferowany polskim klubom Łukasz Teodorczyk oferowany polskim klubom FC Barcelona: Ronald Koeman skreślił wychowanka [OFICJALNIE] FC Barcelona: Ronald Koeman skreślił wychowanka [OFICJALNIE] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Juventus finalizuje transfer napastnika Juventus finalizuje transfer napastnika Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy