BBC: Dziecko w przedmeczowej eskorcie?! Tyle trzeba zapłacić w Premier League!

BBC: Dziecko w przedmeczowej eskorcie?! Tyle trzeba zapłacić w Premier League!
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: BBC

BBC opublikowało tekst, w którym zestawiło opłaty za bycie przedmeczową „maskotką”, czyli wychodzenie w eskorcie piłkarzy, w Premier League.

Rola ta polega na wyjściu z piłkarzami na murawę przed pierwszym gwizdkiem, ale też najczęściej pełny strój, bilety meczowe, fotografie i autografy zawodników. Jak się okazuje, dla rodziców tych dzieci oznacza to najczęściej bardzo kosztowny wydatek.

Na bezpłatną usługę tego typu zdecydowało się tylko dziewięć klubów, które warto wyróżnić: Arsenal, Chelsea, Everton, Huddersfield, Liverpool, Manchester City, Manchester United, Newcastle United i Southampton. Najczęściej wybierają one dzieci zupełnie losowo spośród tych zapisanych do ich fanklubów.

CENY W PREMIER LEAGUE:
West Ham United £700,
Leicester City £600,
Tottenham Hotspur £405,
Wolves £395,
Crystal Palace £375,
Brighton £350,
Burnley £300,
Fulham £270,
Cardiff City £255,
Watford £250,
Bournemouth £185.

Przy tym pakiety się różnią. Za 270 funtów Fulham nie oferuje nawet... stroju meczowego, z kolei za 185 funtów mały kibic Bournemouth nie obejrzy meczu, bo brak w pakiecie biletu.

Tekst powstał jednak we wzburzeniu sytuacją w Swansea City, czyli spadkowiczu z Premier League. Walijski klub, mimo gry na poziomie Championship, inkasuje aż do 478 funtów za rolę „maskotki”.

- Zredukowaliśmy ceny w tym roku po spadku z 450 funtów plus VAT do 399 funtów plus VAT w weekendy oraz 349 funtów plus VAT na kolejki w środku tygodnia. Dodatkowo od tego sezonu jedno miejsce przekazujemy organizacjom charytatywnym - powiedział BBC rzecznik Swansea.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Kucharski odpowiada na zarzuty prokuratury. OFICJALNIE: Oświadczenie obrońców byłego agenta Lewandowskiego Kucharski odpowiada na zarzuty prokuratury. OFICJALNIE: Oświadczenie obrońców byłego agenta Lewandowskiego LaLiga: Koronawirus nie jest jedynym problemem. Rządowy dekret w sprawie zakazu reklamy hazardu może doprowadzić do bankructwa SIEDMIU klubów LaLiga: Koronawirus nie jest jedynym problemem. Rządowy dekret w sprawie zakazu reklamy hazardu może doprowadzić do bankructwa SIEDMIU klubów Bayern Monachium: Alarm w sprawie Alaby Bayern Monachium: Alarm w sprawie Alaby Zaginęło ponad 500 tysięcy euro z transferu Leandro Paredesa do PSG Zaginęło ponad 500 tysięcy euro z transferu Leandro Paredesa do PSG Walukiewicz rozchwytywany. Polak na celowniku wielu europejskich klubów Walukiewicz rozchwytywany. Polak na celowniku wielu europejskich klubów OFICJALNIE: Bartomeu opuszcza Barcelonę. Na pożegnanie potwierdził, że Katalończycy zaakceptowali nowe rozgrywki OFICJALNIE: Bartomeu opuszcza Barcelonę. Na pożegnanie potwierdził, że Katalończycy zaakceptowali nowe rozgrywki Premier League: Jest decyzja w sprawie faulu Digne na Walkerze-Petersie [OFICJALNIE] Premier League: Jest decyzja w sprawie faulu Digne na Walkerze-Petersie [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy