BBC: Inter złożył ofertę za napastnika z Premier League

BBC: Inter złożył ofertę za napastnika z Premier League
Dawid Kurowski
Dawid Kurowski
Źródło: BBC

Jak poinformowało „BBC”, Inter Mediolan złożył ofertę wypożyczenia za Daniela Sturridge’a z Liverpoolu.

W aktualnym sezonie Daniel Sturridge musi godzić się w Liverpoolu z rolą rezerwowego, co nie za bardzo mu odpowiada. Anglik rozegrał dotychczas jedynie 14 oficjalnych spotkań (pięć w pierwszym składzie), zdobywając trzy bramki. Należy dodać, że 28-latkowi bardzo zależy na odejściu, by zwiększyć swoje szanse na wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rosji.

Ofertę wypożyczenia Sturridge’a złożył Inter Mediolan. Nie jest jasne, ile Włosi oferują „The Reds” za tymczasowe odstąpienie Anglika, jednak pokryją oni pełne wynagrodzenie zawodnika. Rozpoczęły się również negocjacje na temat zawarcia klauzuli ewentualnego wykupienia piłkarza po aktualnym sezonie.

Z wypożyczeniem piłkarza łączona była także hiszpańska Sevilla, jednak ona nie zdecydowała się na przedstawienie oficjalnej propozycji. To oznacza, że w najbliższej przyszłości Sturridge pozostanie w Liverpoolu lub przeniesie się do Mediolanu.

„The Reds” byliby jednak szczęśliwi z pozostania zawodnika na Anfield. Angielski napastnik jest postrzegany jako wartościowy zmiennik dla ofensywnego tercetu Salah-Firmino-Mane. Liverpool wciąż liczy się w walce o pierwszą czwórkę Premier League, dlatego zależy mu na utrzymaniu jak najszerszej i najmocniejszej kadry.

28-latek był również wymieniany jako potencjalny następca dla Edina Džeko. Bośniak musi jednak najpierw sfinalizować swój transfer do Chelsea.  

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk UEFA ostrzega kluby. Przedwczesne zakończenie lig grozi niedopuszczeniem do pucharów! UEFA ostrzega kluby. Przedwczesne zakończenie lig grozi niedopuszczeniem do pucharów! Legia Warszawa szuka oszczędności. Klub zwolnił blisko 40 osób! Legia Warszawa szuka oszczędności. Klub zwolnił blisko 40 osób! Marchwiński trafi do Serie A? Chce go Atalanta, ale nie tylko Marchwiński trafi do Serie A? Chce go Atalanta, ale nie tylko POTWIERDZONE: Danel Sinani przejdzie z Dudelange do Norwich City POTWIERDZONE: Danel Sinani przejdzie z Dudelange do Norwich City George Weah nagrał piosenkę o koronawirusie [AUDIO] George Weah nagrał piosenkę o koronawirusie [AUDIO] Domowa koszulka Tottenhamu na nowy sezon [FOTO] Domowa koszulka Tottenhamu na nowy sezon [FOTO] „Polski Messi” szkolił się kiedyś w Elanie Toruń. Pan Marek opowiada o nieszczęsnym filmiku i złości żony „Polski Messi” szkolił się kiedyś w Elanie Toruń. Pan Marek opowiada o nieszczęsnym filmiku i złości żony

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy