Transfer definitywny plus wypożyczenie. Kamil Grabara otrzymał nowych partnerów do obrony [OFICJALNIE]
2026-02-03 11:46:25; Aktualizacja: 1 godzina temu![Transfer definitywny plus wypożyczenie. Kamil Grabara otrzymał nowych partnerów do obrony [OFICJALNIE]](img/photos/115316/1500xauto/jonas-adjetey.jpg)
VfL Wolfsburg podsumował zimę 2026 pięcioma wzmocnieniami. Dwa z nich zostały poczynione w Deadline Day. Na pokładzie zameldowali się Jonas Adjetey oraz Jeanuël Belocian.
Czternasta siła Bundesligi 2025/2026 na ostatnią chwilę dokooptowała dwóch nowych stoperów, którzy będą wspomagać strzegącego bramki Kamila Grabarę w osiąganiu jak największej liczby czystych kont lub przynajmniej rzadszym traceniu goli. Wystarczy tutaj przytoczyć zatrważającą statystykę mówiącą o 42 przepuszczonych golach w 20 kolejkach.
Do tego doszły problemy zdrowotne nominalnych stoperów: Jensona Seelta oraz Cleitona. To właśnie z myślą o wypełnieniu luki w ich miejsce przybyli Adjetey oraz Belocian.
Ten pierwszy zagnieździł się w Wolfsburgu na zasadzie transferu definitywnego z FC Basel. Kwota transakcji została ustalona na 9,5 miliona euro, a umowa podpisana do 30 czerwca 2030 roku.Popularne
22-latek rozwijał się w Szwajcarii od kampanii 2022/2023. Wcześniej jego talent rozkwitał wyłącznie w ojczystej Ghanie w akademiach Berekum Chelsea oraz Accra Great Olympics.
Siedmiokrotny reprezentant kraju rozdział w Bazylei podsumował 73 występami, w których nie zanotował żadnych bezpośrednich udziałów bramkowych. Przyczynił się za to do zdobycia mistrzostwa oraz Pucharu Szwajcarii.
Belocian z kolei to lewonożny 20-letni stoper, którego Bayer 04 Leverkusen udostępnił „Wilkom” w ramach wypożyczenia na resztę sezonu bez opcji wykupu.
Wychowanek Stade Rennais trafił do „Aptekarzy” w połowie 2024 roku za 15 milionów euro. W aktualnych zmaganiach najczęściej przesiadywał na ławce rezerwowych. Musiał się zadowolić 11 meldunkami na murawie.
Oprócz wspomnianego duetu wcześniej na Volkswagen Arena trafili Kento Shiogai z NEC Nijmegen, Saël Kumbedi z Olympique'u Lyon oraz Cleiton z Flamengo.



![Transfery - Relacja na żywo z ostatniego dnia okna transferowego [DEADLINE DAY - Zima 2026]](img/photos/115155/170x113/deadline-02022026.jpg)









![„Specyficzny mundial” w TVP. Tylko czterech komentatorów poleci na Mistrzostwa Świata 2026 [POTWIERDZONE]](img/photos/103751/170x113/mateusz-borek.jpg)

![Górnik Zabrze dopiero z niego zrezygnował, ma nowy klub [OFICJALNIE]](img/photos/106990/170x113/prebsl-kmet.jpg)

![Autor 37 bramek dla Realu Madryt zaproponowany Wieczystej Kraków [POTWIERDZONE]](img/photos/115324/90x60/slawomir-peszko.jpg)

![N'Golo Kanté bez transferu! Klub oskarża Saudyjczyków [OFICJALNIE]](img/photos/115321/90x60/ngolo-kante.jpg)




![Transfer definitywny plus wypożyczenie. Kamil Grabara otrzymał nowych partnerów do obrony [OFICJALNIE]](img/photos/115316/90x60/jonas-adjetey.jpg)







