BBC: Transfer Białkowskiego odwołany

BBC: Transfer Białkowskiego odwołany fot. FotoPyk
Mateusz Michałek
Źródło: BBC

Brytyjskie media podają, że Bartosz Białkowski jednak nie przeniesie się z Ipswich Town do Millwall.

O zbliżającym się transferze polskiego bramkarza do Millwall informowaliśmy już kilka dni temu. Janekx89 podawał, że Ipswich Town zarobi na 31-latku 1,5 miliona funtów (około 1,7 miliona euro). BBC potwierdza, że kluby doszły do porozumienia, a z Millwall dogadał się również sam golkiper. Do transferu jednak nie dojdzie.

Komplikacje pojawiły się w trakcie testów medycznych. Jak czytamy, sztab Millwall zaniepokoiły problemy z kolanem Białkowskiego. Prawdopodobnie nie chodzi o jakąś nową kontuzję, tylko wieloletnie dolegliwości bramkarza.

Millwall chciało renegocjować warunki zawartego wcześniej wstępnego porozumienia, ale władze Ipswich się na to nie zgodziły. Wszystko wskazuje więc na to, że przynajmniej na razie Białkowski zostanie w dotychczasowym klubie.

Jednokrotny reprezentant Polski trafił do Ipswich w 2014 roku, notując od tamtej pory 178 występów. Białkowski trzy razy z rzędu wybierany był piłkarzem sezonu angielskiego klubu.

Ostatnie rozgrywki były dla Ipswich kompletnie nieudane. Ekipa Polaka spadła z Championship na trzeci angielski szczebel.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy