Beckham szuka trenera dla Interu Miami. Na liście znane nazwiska

Beckham szuka trenera dla Interu Miami. Na liście znane nazwiska fot. Inter Miami
Mateusz Michałek
Źródło: Daily Mirror

Wkrótce dowiemy się, kto zostanie pierwszym w historii szkoleniowcem Interu Miami. Jak pisze „Daily Mirror”, David Beckham, który jest współwłaścicielem amerykańskiego klubu, rozmawia z kilkoma kandydatami.

Wszystko wskazuje na to, że drużynę Interu poprowadzi trener doskonale znany z pracy w Europie. „Daily Mirror” podaje, że na krótkiej liście Beckhama znajdują się Carlo Ancelotti, Gennaro Gattuso, Thierry Henry oraz David Moyes.

Kandydatura Ancelottiego wydaje się nierealna. Beckham ma świetny kontakt z 60-latkiem (panowie współpracowali w Milanie i Paris Saint-Germain), ale aktualnie prowadzi on Napoli. Do marca, kiedy to Inter rozpocznie rywalizację w MLS, sporo może się zmienić, ale nie wydaje się, by władze amerykańskiego klubu czekały z zatrudnieniem szkoleniowca do ostatniej chwili.

Gattuso, Henry i Moyes są bez kubów. Ostatnim miejscem pracy tego pierwszego był Milan, drugiego - AS Monaco, a trzeciego - West Ham.

Brytyjscy dziennikarze podkreślają, że Henry doskonale zna MLS, ponieważ kończył karierę zawodniczą w New York Red Bulls. Sugerują jednak oni, iż najbliżej zatrudnienia w Interze może być Moyes, który ma znacznie większe doświadczenie menedżerskie. Dodajmy, że 56-latek często odwiedza południową Florydę, ponieważ posiada tam nieruchomość.

Niedawno Inter przeprowadził pierwsze w swojej historii transfery. Klub z Miami pozyskał Juliána Carranzę oraz Matíasa Pellegriniego.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy