BeIN Sports: Arsenal będzie starał się o Coutinho

BeIN Sports: Arsenal będzie starał się o Coutinho fot.
Mateusz Michałek
Źródło: BeIN Sports

BeIN Sports donosi, że działacze Arsenalu przygotowują się do rozpoczęcia negocjacji z Barceloną w sprawie pozyskania Philippe Coutinho.

„Sport” informował w ostatnich dniach, że Brazylijczyk może udać się na wypożyczenie z obowiązkiem wykupu do Premier League. Katalońscy dziennikarze nie doprecyzowali, który angielski klub zamierza starać się o podpis Coutinho. Biorąc pod uwagę najnowsze doniesienia, wszystko wskazuje na to, że chodzi o Arsenal.

BeIN Sports nie przedstawia szczegółów potencjalnej transakcji, ale „Kanonierzy” lada moment mają rozpocząć konkretne negocjacje z Barceloną w sprawie pozyskania 27-latka.

Jeśli faktycznie tak się stanie, sprawa powinna wyjaśnić się w najbliższych dniach. Okno transferowe w Anglii zostanie bowiem zamknięte już 8 sierpnia.

Samo odejście Coutinho z Camp Nou nie będzie żadnym zaskoczeniem. Usposobiony ofensywnie 27-latek od dłuższego czasu jest łączony z transferem. Jego dotychczasowy bilans w koszulce Barcelony to 76 występów, 21 bramek i 11 asyst.

Tego lata Arsenal sprowadził już do siebie Daniego Ceballosa (wypożyczenie z Realu Madryt), Nicolasa Pépé (rekord klubu - 80 milionów euro), Gabriela Martinellego oraz Williama Salibę. Londyńczycy nie dysponowali wielkim budżetem na obecne okno. Zdaniem brytyjskich mediów dzięki korzystnym warunkom transferów (chociażby raty w przypadku przenosin Pépé) wcale go jednak nie nadwyrężyli.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy