Belgia wyrównała przed samą przerwą! Francja odpowie w drugiej połowie? [WIDEO]

2024-10-14 21:48:21; Aktualizacja: 2 godziny temu
Belgia wyrównała przed samą przerwą! Francja odpowie w drugiej połowie? [WIDEO] Fot. TVP Sport
Dawid Basiak
Dawid Basiak Źródło: Transfery.info

Belgia podejmuje Francję przed własną publicznością w ramach Ligi Narodów. Po pierwszej połowie tablica wyników wskazuje 1-1. Do siatki trafiali Randal Kolo Muani oraz Loïs Openda.

Do poniedziałkowego spotkania rozgrywanego na stadionie w Brukseli w ramach czwartej kolejki Ligi Narodów w nieco lepszych humorach podeszła Francja. Był to efekt zwycięstwa 4-1, które zanotowała w poprzedni czwartek przeciwko Izraelowi. Tym razem jednak dane jej było zmierzyć się z bardziej wymagającym przeciwnikiem.

Mowa tu oczywiście o Belgii, która w ostatniej kolejce zremisowała 2-2 z Włochami. Zważając na klasę rywala, wynik ten jest jak najbardziej przyzwoity, dlatego też selekcjoner Domenico Tedesco wraz ze swoimi podopiecznym w starciu z „Trójkolorowymi” zamierzał powalczyć o komplet punktów.

Widać to było również na boisku, ponieważ już w 23. minucie przed świetną szansą stanął Youri Tielemans. Nie wykorzystał on jednak rzutu karnego, a więc wciąż mieliśmy bezbramkowy remis.

Sytuacje w piłce nożnej bywają mściwe i nie inaczej było w tym przypadku. Nieco ponad dziesięć minut później rzut karny został przyznany Francji. Do piłki podszedł Randal Kolo Muani, a następnie umieścił ją w siatce i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie.

Belgowie walczyli jednak do samego końca, co jeszcze przed samą przerwą przyniosło im zamierzony rezultat w postaci wyrównującego gola. Jego autorem został Loïs Openda. Do przerwy mamy zatem 1-1.