Belgowie luzują przepisy Finansowego Fair Play

Belgowie luzują przepisy Finansowego Fair Play
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: HLN

Jak informuje HLN, kwestią dni jest sformalizowanie decyzji o zmniejszeniu wpływu Finansowego Fair Play na belgijskie kluby.

Belgijska federacja potrzebuje jeszcze kilku dni na konsultację z UEFA, na ile może pozwolić klubom. Ale samo zmniejszenie ograniczeń wydaje się przesądzone - prawdopodobnie na ten i następny sezon.

Kluby muszą balansować zyski i wydatki, co sprawia, że zmniejsza się wpływ na działalność klubów bogatych właścicieli. Teraz jednak, wobec kryzysu związanego z pandemią koronawirusa, zastrzyk finansowy od krezusów może się okazać nieoceniony dla całej belgijskiej piłki.

Docelowo, zdaniem HLN, zmiana prawa ma zmniejszyć liczbę klubów, które ogłoszą bankructwo w przyszłym sezonie. Bo trudno byłoby odrobić straty poniesione w wyniku przedwczesnego zakończenia sezonu przy jednoczesnym regularnym płaceniu pensji zawodnikom.

Sama UEFA też planuje poluzować przepisy, gdyż dla szybkiej odbudowy rynku piłkarskiego potrzebne będą pieniądze pochodzące z zewnątrz.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bayern Monachium musi zacząć rozglądać się za następcą Flicka. Możliwe CZTERY opcje Bayern Monachium musi zacząć rozglądać się za następcą Flicka. Możliwe CZTERY opcje Thomas Müller szczerze o odejściu Flicka: Nie musi nam podawać powodu Thomas Müller szczerze o odejściu Flicka: Nie musi nam podawać powodu Grzegorz Krychowiak znowu zachwyca w Rosji. Reprezentant Polski coraz bliżej rekordowego sezonu Grzegorz Krychowiak znowu zachwyca w Rosji. Reprezentant Polski coraz bliżej rekordowego sezonu Lech Poznań: Maciej Skorża po porażce z Rakowem Częstochowa Lech Poznań: Maciej Skorża po porażce z Rakowem Częstochowa Premier League: Skomplikowana sytuacja w czołówce. Nawet czwarta lokata może nie dać West Hamowi debiutanckiego udziału w Lidze Mistrzów Premier League: Skomplikowana sytuacja w czołówce. Nawet czwarta lokata może nie dać West Hamowi debiutanckiego udziału w Lidze Mistrzów Tammy Abraham z transferem w górnych rejonach tabeli Premier League?! Tammy Abraham z transferem w górnych rejonach tabeli Premier League?! Tottenham nastawia się na rozstanie z Mourinho Tottenham nastawia się na rozstanie z Mourinho

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy