Belgowie luzują przepisy Finansowego Fair Play

Belgowie luzują przepisy Finansowego Fair Play
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: HLN

Jak informuje HLN, kwestią dni jest sformalizowanie decyzji o zmniejszeniu wpływu Finansowego Fair Play na belgijskie kluby.

Belgijska federacja potrzebuje jeszcze kilku dni na konsultację z UEFA, na ile może pozwolić klubom. Ale samo zmniejszenie ograniczeń wydaje się przesądzone - prawdopodobnie na ten i następny sezon.

Kluby muszą balansować zyski i wydatki, co sprawia, że zmniejsza się wpływ na działalność klubów bogatych właścicieli. Teraz jednak, wobec kryzysu związanego z pandemią koronawirusa, zastrzyk finansowy od krezusów może się okazać nieoceniony dla całej belgijskiej piłki.

Docelowo, zdaniem HLN, zmiana prawa ma zmniejszyć liczbę klubów, które ogłoszą bankructwo w przyszłym sezonie. Bo trudno byłoby odrobić straty poniesione w wyniku przedwczesnego zakończenia sezonu przy jednoczesnym regularnym płaceniu pensji zawodnikom.

Sama UEFA też planuje poluzować przepisy, gdyż dla szybkiej odbudowy rynku piłkarskiego potrzebne będą pieniądze pochodzące z zewnątrz.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Liga Mistrzów: TVP pokaże „polski mecz” na zakończenie fazy grupowej Liga Mistrzów: TVP pokaże „polski mecz” na zakończenie fazy grupowej Liga Mistrzów: FC Barcelona leci na mecz z Ferencvárosi bez trzech gwiazd Liga Mistrzów: FC Barcelona leci na mecz z Ferencvárosi bez trzech gwiazd Drużyna 2020 roku UEFA: Poznaliśmy nazwiska 50 nominowanych piłkarzy Drużyna 2020 roku UEFA: Poznaliśmy nazwiska 50 nominowanych piłkarzy Hajto gotowy na powrót na ławkę trenerską: Myślę o kierunku zagranicznym Hajto gotowy na powrót na ławkę trenerską: Myślę o kierunku zagranicznym Manchester City finalizuje transfer utalentowanego 17-latka. W grę ma wchodzić nawet 20 milionów euro [WIDEO] Manchester City finalizuje transfer utalentowanego 17-latka. W grę ma wchodzić nawet 20 milionów euro [WIDEO] Oni wciąż nie mają dość. Weterani Mistrzostw Europy z 2004 roku! Oni wciąż nie mają dość. Weterani Mistrzostw Europy z 2004 roku! Wisła Kraków: Czas na decydujące rozmowy. Kandydat na trenera przyjeżdża do Polski Wisła Kraków: Czas na decydujące rozmowy. Kandydat na trenera przyjeżdża do Polski

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy