Ben Yedder żegna się z Sevillą. We wtorek testy medyczne przed transferem do AS Monaco

Ben Yedder żegna się z Sevillą. We wtorek testy medyczne przed transferem do AS Monaco fot. Wissam Ben Yedder I Instagram
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Mohamed Bouhafsi

Jak donosi Mohamed Bouhafsi z RMC Sport, Wissam Ben Yedder zjawił się już w Monako, gdzie przejdzie testy medyczne przed dołączeniem do AS Monaco.

Testy zaplanowano na wtorek. Jeśli nie wykażą one niczego niespodziewanego, obchodzący dzisiaj 29. urodziny napastnik podpisze umowę z ASM. Klub z księstwa zapłaci za niego Sevilli 40 milionów euro.

Bouhafsi podkreśla, że strony rozmawiają również na temat przenosin w odwrotnym kierunku, a więc z Monaco do Hiszpanii, 23-letniego Rony'ego Lopesa.

Ben Yedder jest zawodnikiem Sevilli od 2016 roku, kiedy to zdecydował się na przenosiny do klubu z Andaluzji z Toulouse. Mierzący 170 centymetrów wzrostu atakujący od tamtej pory rozegrał w koszulce hiszpańskiej ekipy 138 spotkań, notując 70 trafień. Przed przeprowadzką do Sevilli czterokrotny reprezentant Francji strzelił 63 gole w Ligue 1.

Władze Monaco liczą na to, że transfery nowych atakujących zmienią oblicze zespołu, który od dawna zawodzi. Dzisiaj potwierdzone zostały już przenosiny do ASM Henry'ego Onyekuru. Nigeryjczyk do tej pory był piłkarzem Evertonu.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy