Benfica i Everton chcą piłkarza Hoffenheim

2022-11-22 08:54:15; Aktualizacja: 1 rok temu
Benfica i Everton chcą piłkarza Hoffenheim Fot. Vlad1988 / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: Florian Plettenberg [Sky]

Benfica i Everton wyrażają bardzo duże zainteresowanie pomocnikiem Hoffenheim, Dennisem Geigerem - poinformował na Twitterze Florian Plettenberg.

Przedstawiony zawodnik zdążył już bardzo dobrze poznać smak rywalizacji na poziomie Bundesligi. 24-latek od początku przygody z piłką wychowywał się w klubie z Rhein-Neckar-Arena i broni tych barw do dziś. W seniorskiej drużynie rozgrywa już szósty sezon, lecz dotąd w najwyższej klasie rozgrywek nie przekroczył jeszcze bariery stu rozegranych spotkań.

Mierzący 173 centymetry wzrostu środkowy pomocnik przykuwa uwagę paru ekip zza granicy. Na czele wyścigu mają znajdować się Benfica i Everton, za nimi plasują się inne firmy z Niemiec. Geiger to nie tylko kusząca opcja dla tych ekip ze względu na prezentowane umiejętności, ale również długości trwania kontraktu z bieżącym pracodawcą.

Wychowanek „Hoffe” ma ważny kontrakt tylko do końca czerwca 2023 roku. Interesanci zamierzają wykorzystać fakt, że póki co były reprezentant Niemiec U-21 nie osiągnął porozumienia w kwestii parafowania umowy. Negocjacje w tym zakresie jednak trwają.

Jeśli gracz zabezpieczający środek pola zechce wysłuchać propozycji od innych stron, mógłby liczyć na pewną podwyżkę. Obecnie jego wynagrodzenie w kontekście całej kampanii wynosi w granicach 1,5-2 milionów euro.

W przypadku uzyskania statusu wolnego agenta, Dennis Geiger będzie mógł starać się o uzgodnienie bardziej dogodnej dla niego tygodniówki, a może nawet o sportowy awans w przypadku Benfiki, która regularnie kwalifikuje się do Ligi Mistrzów.

Podczas bieżącej kampanii urodzony w Mosbach zawodnik zanotował dla Hoffenheimu trafienie i trzy asysty w 15 meczach.