Benfica o krok o pozyskania napastnika Realu Madryt

2020-08-28 08:38:55; Aktualizacja: 3 lata temu
Benfica o krok o pozyskania napastnika Realu Madryt
Karol Brandt
Karol Brandt Źródło: Record

„Record” informuje, że Benfica i Real Madryt osiągnęły już porozumienie odnośnie warunków przenosin Mariano Díaza.

Pierwszy wyborem kierownictwa „Orłów” na pozycję głównego napastnika był Edinson Cavani, jednak wymagania finansowe Urugwajczyka doprowadziły do fiaska negocjacji prowadzonych od kilku tygodni. Wówczas lizbończycy skierowali wzrok na zawodnika „Królewskich”.

Wicemistrza Liga NOS przyciągnęła mała liczba minut 27-latka w poprzednim sezonie i niesłabnąca pozycja wśród europejskich atakujących. Musimy bowiem pamiętać, że w kampanii 2017/2018 Dominikańczyk zdobył w barwach Olympique’u Lyon 21 bramek (w tym dwie w Lidze Europy).

Do tej pory Mariano Díaz, bo o nim mowa, odrzucał przedstawione mu oferty innych ekip, licząc cały czas na swoje szanse od Zinédine’a Zidane’a. Tych dostał jednak jak na lekarstwo, o czym świadczy fakt rozegrania raptem 84 minut w siedmiu spotkaniach poprzednich rozgrywek. Niewykluczone zatem, że tym razem gracz postanowi inaczej.

Na to liczy Benfica, która według dziennika „Record” już doszła do porozumienia z Realem Madryt w sprawie wypożyczenia ważnego do 30 czerwca 2021 roku z opcją transferu definitywnego po uprzednim zapłaceniu kwoty 18 milionów euro. Warto zaznaczyć, że Hiszpanie zrezygnowali z opłaty za krótkoterminowe przeniesienie, a w zamian chcą, aby to Portugalczycy wzięli na siebie pełne wynagrodzenie piłkarza.

To wynosi niespełna pięć milionów euro netto rocznie, dlatego klub spróbuje przekonać jednokrotnego reprezentanta Dominikany do obniżki płacy w najbliższych 12 miesiącach. Jednocześnie już teraz wyraził on gotowość płacenia 2,5 miliona euro.

Mariano Díaz to wychowanek „Los Blancos”, który w pierwszej drużynie dotychczas uzbierał 40 występów okraszonych 10 trafieniami i dwoma kluczowymi podaniami. Jego kontrakt wygasa w połowie 2023 roku.