Benjamin Pavard wyceniony. Bayern Monachium liczy na spory zarobek

Benjamin Pavard wyceniony. Bayern Monachium liczy na spory zarobek fot. A.Taoualit / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Sport

Benjamin Pavard będzie dążył do letniego transferu. Nie ułatwia mu tego Bayern Monachium, który oczekuje za Francuza dużą kwotę. Zapowiadają się trudne negocjacje - donosi „Sport”.

Związek Benjamina Pavarda z Bayernem Monachium nie układał się najlepiej od samego początku. Ostatnie miesiące znacznie pogorszyły relacje zawodnika z klubem, co zwiastuje rozstanie. 26-latek ogłosił niedawno, że chciałby odejść, kierując się chęcią spróbowania czegoś nowego.

Francuz swoim chimerycznym zachowaniem zdecydowaniem irytował kibiców i władze bawarskiej ekipy. Niezadowolony ze swojej pozycji defensor potrafił opuścić samowolnie trening i krytykować decyzje trenera, Juliana Nagelsmanna.

Temat jego odejścia powrócił w styczniu. W końcu na takie rozwiązanie otworzył się sam zarząd 32-krotnych mistrzów Niemiec. Zaskakująca była jednak postawa wicemistrza świata, który odrzucił ofertę Interu Mediolan. Zainteresowanie wykazywała nim jeszcze FC Barcelona, aczkolwiek ta nie wykonała w tej sprawie żadnego konkretnego kroku.

„Duma Katalonii” jest przekonana co do klasy piłkarskiej wychowanka OSC Lille, aczkolwiek przejawia wątpliwości w stosunku do innego aspektu. Charakter 26-latka generuje wiele niepotrzebnych tarć. Prawy defensor oprócz wprowadzenia nerwowej atmosfery w Bayernie został oskarżony o wywołanie konfliktu w reprezentacji Francji podczas Mistrzostw Świata. 47-krotny reprezentant kraju miał wówczas szczególnie krytykować selekcjonera Didiera Deschampsa.

Benjamin Pavard liczy na odejście z Allianz Arena po sezonie. Bayern Monachium zapali „zielone światło” pod jednym warunkiem.

Gigant niemieckiej piłki chciałby spieniężyć kartę niesfornego zawodnika za 30 milionów euro. Kwota ta miałaby w części pokryć wykup João Cancelo, którego klauzula wynosi 70 milionów euro.

Wycena Bayernu zapowiada trudne negocjacje. 26-latkowi już 30 czerwca 2024 roku wygasa kontrakt, co z pewnością wpływa niekorzystnie na jego wartość. Awanturnicza natura piłkarza z Maubeuge również nie powinna zachęcać do takiego wydatku.

Na przestrzeni bieżącej kampanii Pavard rozegrał łącznie 24 spotkania.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Polacy z porażką w pierwszym meczu na EURO U-17. Ale będzie tylko łatwiej! Polacy z porażką w pierwszym meczu na EURO U-17. Ale będzie tylko łatwiej! Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie, przed nim historyczne osiągnięcie Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie, przed nim historyczne osiągnięcie Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea OFICJALNIE: Mauricio Pochettino odchodzi z Chelsea OFICJALNIE: Mauricio Pochettino odchodzi z Chelsea Młody Słowak z Legii Warszawa zagrał 90  minut na Mistrzostwach Europy juniorów Młody Słowak z Legii Warszawa zagrał 90 minut na Mistrzostwach Europy juniorów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy