Berbatow: Chcę w przyszłości poprowadzić United

Berbatow: Chcę w przyszłości poprowadzić United
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Goal.com

Dimityr Berbatow powiedział, iż ma nadzieję, że kiedyś będzie mu dane poprowadzić Manchester United.

W ostatnich dniach doszło do zmiany na stanowisku menadżera ekipy rozgrywającej swoje spotkania na Old Trafford. José Mourinho został, co najmniej do końca sezonu zastąpiony przez byłego napastnika United, Ole Gunnara Solskjæra.

Do sprawy postanowił odnieść się Dimityr Berbatow. Bułgar przyznał z kolei, że pewnego dnia również chciałby zająć miejsce na ławce trenerskiej "Czerwonych Diabłów".

- Podobnie jak Solskjær byłem piłkarzem tego klubu i chciałbym w przyszłości pójść w jego ślady - pewnego dnia objąć pierwszy zespół. Teraz jednak potrzebuję przerwy. 

- Było kilku kandydatów z najwyższej półki, ale władze zdecydowały się postawić na Ole. On skorzystał okazji, a poza tym zapracował sobie na tę szansę tytaniczną robotą w Molde. 

- Marzę, aby rozpocząć karierę menadżerską w Anglii. Moje serce należy do Premier League i chcę prowadzić klub z tej ligi. To zdecydowanie mój cel. Mam duże ambicje - skwitował 37-latek. 

Berbatow zaliczył w barwach United ponad 150 występów. W tym czasie zdobył 49 bramek. 

37-letni Berbatow oficjalnie nie zakończył kariery, jednak pozostaje bez klubu od marca tego roku i wątpliwe, że podejmie jeszcze jakieś wyzwanie na boisku. Z drugiej strony to kolejna deklaracja, że napastnik ma zamiar w najbliższym czasie rozpocząć na dobre przygodę z pracą jako trener.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk OFICJALNIE: Wisła Kraków pozyskała Heberta OFICJALNIE: Wisła Kraków pozyskała Heberta Liga Mistrzów: Druga faza grupowa lub sześć grup?! Liga Mistrzów: Druga faza grupowa lub sześć grup?! To mogliście przegapić, czyli 24 najciekawsze transakcje potwierdzone w pierwszej części okna To mogliście przegapić, czyli 24 najciekawsze transakcje potwierdzone w pierwszej części okna Inter Mediolan zwiększa ofertę za Eriksena. Di Marzio na przekór kolegom po fachu Inter Mediolan zwiększa ofertę za Eriksena. Di Marzio na przekór kolegom po fachu Manchester United: Udało się! Wstępne porozumienie w sprawie Bruno Fernandesa Manchester United: Udało się! Wstępne porozumienie w sprawie Bruno Fernandesa Arsenal włącza się do walki o rozchwytywanego Brazylijczyka Arsenal włącza się do walki o rozchwytywanego Brazylijczyka Transferowy rekord Peru. OFICJALNIE: Ekstraklasa pobita Transferowy rekord Peru. OFICJALNIE: Ekstraklasa pobita

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy