Berbatow: Chcę w przyszłości poprowadzić United

Berbatow: Chcę w przyszłości poprowadzić United
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Goal.com

Dimityr Berbatow powiedział, iż ma nadzieję, że kiedyś będzie mu dane poprowadzić Manchester United.

W ostatnich dniach doszło do zmiany na stanowisku menadżera ekipy rozgrywającej swoje spotkania na Old Trafford. José Mourinho został, co najmniej do końca sezonu zastąpiony przez byłego napastnika United, Ole Gunnara Solskjæra.

Do sprawy postanowił odnieść się Dimityr Berbatow. Bułgar przyznał z kolei, że pewnego dnia również chciałby zająć miejsce na ławce trenerskiej "Czerwonych Diabłów".

- Podobnie jak Solskjær byłem piłkarzem tego klubu i chciałbym w przyszłości pójść w jego ślady - pewnego dnia objąć pierwszy zespół. Teraz jednak potrzebuję przerwy. 

- Było kilku kandydatów z najwyższej półki, ale władze zdecydowały się postawić na Ole. On skorzystał okazji, a poza tym zapracował sobie na tę szansę tytaniczną robotą w Molde. 

- Marzę, aby rozpocząć karierę menadżerską w Anglii. Moje serce należy do Premier League i chcę prowadzić klub z tej ligi. To zdecydowanie mój cel. Mam duże ambicje - skwitował 37-latek. 

Berbatow zaliczył w barwach United ponad 150 występów. W tym czasie zdobył 49 bramek. 

37-letni Berbatow oficjalnie nie zakończył kariery, jednak pozostaje bez klubu od marca tego roku i wątpliwe, że podejmie jeszcze jakieś wyzwanie na boisku. Z drugiej strony to kolejna deklaracja, że napastnik ma zamiar w najbliższym czasie rozpocząć na dobre przygodę z pracą jako trener.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Patryk Lipski w Piaście Gliwice OFICJALNIE: Patryk Lipski w Piaście Gliwice Manchester United: Alexis Sánchez definitywnie żegna się z klubem Manchester United: Alexis Sánchez definitywnie żegna się z klubem FIFA 21: Już nie tylko Piemonte Calcio. Roma FC dołącza do rywalizacji FIFA 21: Już nie tylko Piemonte Calcio. Roma FC dołącza do rywalizacji OFICJALNIE: Komplet strojów Wisły Kraków na nowy sezon [WIDEO] OFICJALNIE: Komplet strojów Wisły Kraków na nowy sezon [WIDEO] Arsenal coraz bliżej przejęcia Williana Arsenal coraz bliżej przejęcia Williana Jagiellonia Białystok pracuje nad ściągnięciem Černycha Jagiellonia Białystok pracuje nad ściągnięciem Černycha Lech Poznań: Marchwiński na radarze Torino Lech Poznań: Marchwiński na radarze Torino

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy