„Bez pomocy państwa za sześć miesięcy połowa zawodowych klubów we Francji zbankrutuje”

„Bez pomocy państwa za sześć miesięcy połowa zawodowych klubów we Francji zbankrutuje”
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: France Bleu | Goal.com

Bernard Caïazzo, prezydent AS Saint-Étienne i prezes związku klubów Ligue 1, uważa, że ponad połowa zawodowych zespołów we Francji ogłosi bankructwo ze względu na panująca obecnie sytuację.

Epidemia koronawirusa skutecznie storpedowała wszelakiego typu rozgrywki sportowe na świecie. Jedną z dyscyplin, która odczuje najboleśniej skutki tego stanu rzeczy jest piłka nożna.

Przedstawiciele poszczególnych lig i klubów już teraz apelują o różnego rodzaju wsparcie ze strony organizacji oraz rządów, aby uniknąć katastrofy związanej z upadłością wielu drużyn.

Bernard Caïazzo uważa, że sama pomoc w tym zakresie nie wystarczy i wszystkie rozgrywki będzie trzeba dokończyć, nawet kosztem rozpoczęcia kolejnych.

- Konieczne jest ukończenie mistrzostw za wszelką cenę, nawet jeśli oznacza to zakończenie sezonu w lipcu czy sierpniu. Obecnie wszystkie kluby tracą około 250 milionów euro miesięcznie i nie możemy grać, dopóki krzywa zachorowań na koronawirusa nie zostanie zmieniona - powiedział prezydent AS Saint-Étienne i prezes związku ekip z Ligue 1 w audycji w radiu „France Blue”.

- Moim zdaniem nie wrócimy na boiska przynajmniej do 15 czerwca. Martwię się bardzo o wszystkie kluby. Bez pomocy państwa za sześć miesięcy połowa zawodowych klubów we Francji zbankrutuje. Według moich obliczeń pięć najmocniejszych lig w Europie już straciło cztery miliardy euro, a nasza Ligue 1 - około 500-600 milionów euro - uważa działacz.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk OFICJALNIE: Czesi kończą sezon. Ligi od trzeciej w dół anulowane OFICJALNIE: Czesi kończą sezon. Ligi od trzeciej w dół anulowane Mourinho zignorował wytyczne rządu. Sekretny trening Tottenhamu [WIDEO] Mourinho zignorował wytyczne rządu. Sekretny trening Tottenhamu [WIDEO] Ronaldinho wyszedł z więzienia po 32 dniach. Teraz czeka go areszt domowy w... czterogwiazdkowym hotelu Ronaldinho wyszedł z więzienia po 32 dniach. Teraz czeka go areszt domowy w... czterogwiazdkowym hotelu FIFA: Ważne zmiany prawne w związku z pandemią koronawirusa FIFA: Ważne zmiany prawne w związku z pandemią koronawirusa Klopp o kulisach odejścia Coutinho z Liverpoolu Klopp o kulisach odejścia Coutinho z Liverpoolu Heung-min Son przejdzie szkolenie wojskowe. Wiadomo już, co go czeka Heung-min Son przejdzie szkolenie wojskowe. Wiadomo już, co go czeka „Polski Messi” wystąpił w Turbokozaku [WIDEO] „Polski Messi” wystąpił w Turbokozaku [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy