Bezprecedensowy sposób na wyjście z kryzysu finansowego. Piłkarze Lyonu zainwestują w akcje OL Groupe [OFICJALNIE]

Bezprecedensowy sposób na wyjście z kryzysu finansowego. Piłkarze Lyonu zainwestują w akcje OL Groupe [OFICJALNIE]
Redakcja
Redakcja
Źródło: Olympique Lyon

W obliczu kryzysu finansowego spowodowanego pandemią, pracownicy Olympique'U Lyon postanowili wesprzeć klub.

Puste stadiony, problemy ze sprzedażą praw telewizyjnych, przerwany poprzedni sezon - to wszystko powoduje, że sytuacja finansowa większości francuskich klubów nie jest zbyt dobra. Jednak Jean-Michel Aulas, prezes Olympique Lyon, wpadł na pomysł, jak temu zaradzić.

W takich sytuacjach często dochodzi do obniżki wynagrodzeń. Natomiast w Lyonie jest to bezprecedensowa umowa, zresztą już sformalizowana. Udało się przekonać 50 procent sektora sportowego klubu (piłkarzy i piłkarek Olympique'u Lyon, ale także personel czy kadrę zarządzającą) do zainwestowania części pensji w akcje OL Groupe, czyli holding utworzony w 1999 roku, specjalizujący się w zarządzaniu klubem i różnymi firmami, które go otaczają.

Kwoty, które przekażą wspomniani ludzie stanowią od 5 do 25 procent ich wynagrodzenia za okres luty-czerwiec 2021. Zarząd Lyonu wierzy, że wszyscy, którzy nie zdecydowali się dotąd wesprzeć tej akcji, jeszcze zmienią zdanie.

- Mam nadzieję na jeszcze większe i systematyczne wsparcie ze strony pracowników w nadchodzących dniach i tygodniach - stwierdził prezes Jean-Michel Aulas.

MICHAŁ NIKLAS

Więcej na temat: Olympique Lyon Francja

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy