Bielik wreszcie wraca. Znalazł się w kadrze meczowej Derby County

Bielik wreszcie wraca. Znalazł się w kadrze meczowej Derby County fot. FotoPyk
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Derby Telegraph

Krystian Bielik może wystąpić w oficjalnym meczu po raz pierwszy od stycznia. Będzie ku temu okazja w piątek przy okazji spotkania ligowego Derby County do lat 23.

W połowie stycznia drużyny do lat 23 Derby County i Tottenhamu mierzyły się ze sobą w ramach spotkania ligowego. Tego dnia nie będzie dobrze wspominał Krystian Bielik, który opuścił wówczas boisko w 18. minucie, po tym jak wcześniej złapał się za kolano.

Polak niemalże natychmiast został przetransportowany do pobliskiej kliniki na szczegółowe badania. Te wykazały, że doszło u niego do zerwania więzadeł krzyżowych w kolanie.

Następnie 22-latek został zoperowany i od tamtej pory przechodził mozolną rehabilitację. Przebiegła ona pozytywnie, dlatego też niedawno mógł wrócić do treningów z pełnym obciążeniem.

Okazuje się, że jeszcze w tym tygodniu zobaczymy go na boisku. Znalazł się on bowiem w kadrze Derby County do lat 23 na najbliższy mecz ligowy. Wspomniany zespół zmierzy się w piątek ze swoim odpowiednikiem z Southampton.

Powrót do regularnej gry stanowi dla Bielika szansę, aby dzięki pandemii koronawirus, załapać się do kadry reprezentacji Polski na przyszłoroczne Mistrzostwa Europy. Aby jednak tak się stało, będzie on musiał wrócić do dawnej formy. Konkurencja w kadrze Jerzego Brzęczka jest bowiem ogromna.

Urodzony w Koninie piłkarz to trzykrotny reprezentant kraju.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [25/06/2021] Transfery - Relacja na żywo [25/06/2021] EURO 2020. Hajto o Sousie: Szukać to on może w sklepie EURO 2020. Hajto o Sousie: Szukać to on może w sklepie AC Milan walczy o podpis skrzydłowego. Na horyzoncie rekordowa transakcja AC Milan walczy o podpis skrzydłowego. Na horyzoncie rekordowa transakcja Karol Fila odchodzi z Lechii Gdańsk. Zagra w RC Strasbourg [OFICJALNIE] Karol Fila odchodzi z Lechii Gdańsk. Zagra w RC Strasbourg [OFICJALNIE] Tottenham: Nowy główny kandydat na menedżera londyńskiego zespołu Tottenham: Nowy główny kandydat na menedżera londyńskiego zespołu Raymond Domenech o Robercie Lewandowskim: Urodził się w nieodpowiednim kraju Raymond Domenech o Robercie Lewandowskim: Urodził się w nieodpowiednim kraju FC Barcelona: Brak chętnych na Coutinho FC Barcelona: Brak chętnych na Coutinho

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy