Bielik wypychany z Arsenalu. Szykuje się definitywny transfer

Bielik wypychany z Arsenalu. Szykuje się definitywny transfer fot. FotoPyk
Mateusz Michałek
Źródło: Przegląd Sportowy

Jak podaje „Przegląd Sportowy”, Arsenal nie chce przedłużyć kontraktu z Krystianem Bielikiem.

Umowa młodzieżowego reprezentanta Polski z „Kanonierami” jest ważna do 30 czerwca 2021 roku. Agent 21-latka, Cezary Kucharski, już teraz usłyszał jednak od działaczy londyńskiego klubu, że nie zostanie ona przedłużona. Unai Emery nie widzi bowiem dla niego miejsca w kadrze zespołu. Bielik jest wypychany z Arsenalu i zapewne wkrótce opuści jego szeregi. Tym razem na zasadzie transferu definitywnego.

Niedawno Bielik był łączony z Milanem, ale według „PS” temat przeprowadzki do Włoch upadł. Polak cały czas znajduje się jednak na celownikach klubów z Championship i zapewne to właśnie tam będzie kontynuował karierę. O ile oczywiście któryś z zespołów dojdzie do porozumienia z Arsenalem, który chce na Polaku zarobić. W 2015 roku londyńczycy zapłacili za niego Legii Warszawa 2,5 miliona euro.

Środkowy obrońca bądź defensywny pomocnik spędził ostatni sezon na wypożyczeniu w Charlton Athletic. W sezonie zasadniczym League One (trzeci poziom rozgrywkowy) i barażach o awans zanotował łącznie 34 występy. Zdobył cztery bramki i zaliczył dwie asysty. Charlton wywalczył promocję do Championship.

Wcześniej Arsenal wypożyczał Bielika do Birmingham City i Walsall. W pierwszym zespole „Kanonierów” rozegrał on dwa mecze.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy