Bild: Hitowy transfer Raphaëla Guerreiro

Bild: Hitowy transfer Raphaëla Guerreiro
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Bild

Według najnowszych doniesień prosto z Niemiec, Raphaël Guerreiro jest o krok od przenosin do Paris Saint-Germain.

Thomas Tuchel zabiega o Portugalczyka już od roku. Pierwotnie jednak negocjacje z Borussią Dortmund nie przyniosły spodziewanego efektu, dlatego postawiono na Juana Bernata. Teraz temat powrócił, gdyż nadarzyła się niepowtarzalna okazja do zakontraktowania zawodnika obdarzonego nieprzeciętnymi umiejętnościami technicznymi.

Jak bowiem informuje renomowany dziennik „Bild”, po dokonaniu kilku dużych transferów wicemistrzowie Niemiec rozpoczynają operację o kryptonimie „sprzedaż”. Jednym z piłkarzy, którzy opuszczą Signal Iduna Park ma być właśnie Raphaël Guerreiro. Na taki rozwój wydarzeń ma przede wszystkim wpływ fakt, że umowa lewego obrońcy, który może także grać w pomocy, wygasa już za rok. 

W związku z tym triumfator Ligue 1 za 25-latka o francuskich korzeniach miałby zapłacić około 15 milionów euro. Biorąc pod uwagę ubiegłe rozgrywki, ex-piłkarz Lorient uzbierał 32 występy, które okrasił sześcioma trafieniami i taką samą liczbą asyst. Należy jednak pamiętać, że lwią część spotkań rozegrał on na pozycji lewego pomocnika. 

Do tej pory paryżanie pozyskali Pablo Sarabię i Andera Herrerę, a wielce prawdopodobne jest także zakontraktowanie Marcina Bułki. 

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy