Bjelica może zostać trenerem Fenerbahçe

Bjelica może zostać trenerem Fenerbahçe fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: TRT Haber I Sportska.revija.hr

Tureckie media podają, że Nenad Bjelica jest najpoważniejszym kandydatem na nowego trenera Fenerbahçe.

Były szkoleniowiec Lecha Poznań dopiero co rozstał się z Dinamem Zagrzeb, w którym pracował przez blisko dwa lata. - Klub, nie konsultując tego z drużyną, przedstawił ultimatum. Chciał obniżyć nam wynagrodzenia, czego nie akceptowaliśmy. Dlatego osiągnęliśmy porozumienie w sprawie rozwiązania umowy. (...) To nie jest logiczne, ponieważ osiągnęliśmy rzeczy, które nie miały tam miejsca od 50 lat. Ale widziałem gorsze rzeczy w piłce nożnej. Czas pokaże, kto ma rację - skomentował swoje odejście z rodzimego klubu Bjelica.

TRT Haber i kilka innych tureckich źródeł sugeruje, że 48-latek może bardzo szybko wrócić na ławkę trenerską, nawiązując współpracę z Fenerbahçe. Bjelica ma być zainteresowany przenosinami do Stambułu. Strony są już po rozmowach i najprawdopodobniej dojdą do porozumienia. Jak czytamy, sprawa może zostać załatwiona bardzo szybko.

Fenerbahçe jest 19-krotnym mistrzem Turcji, ale po raz ostatni triumfowało w rozgrywkach w 2014 roku. Jeśli chodzi o trwający sezon, po 26 kolejkach ekipa ze Stambułu zajmuje siódme miejsce w tabeli. W marcu z klubem pożegnał się Ersun Yanal.

Media sugerują, że jednym z pierwszych wzmocnień tureckiego zespołu po przyjściu do Stambułu Bjelicy mógłby być Nikola Kalinić. Chorwacki napastnik aktualnie jest wypożyczony z Atlético Madryt do Romy.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka Premier League z mniejszą liczbą transferów obcokrajowców w zimowym oknie?! Premier League z mniejszą liczbą transferów obcokrajowców w zimowym oknie?! Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem [OFICJALNIE] Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem [OFICJALNIE] Przemysław Frankowski z pierwszą bramką w sezonie 2020 MLS [WIDEO] Przemysław Frankowski z pierwszą bramką w sezonie 2020 MLS [WIDEO] OFICJALNIE: Vietto odszedł ze Sportingu. Hitowa przeprowadzka OFICJALNIE: Vietto odszedł ze Sportingu. Hitowa przeprowadzka Atlético Madryt chce zrobić jeszcze jeden transfer. Poprosiło o pomoc Jorge Mendesa Atlético Madryt chce zrobić jeszcze jeden transfer. Poprosiło o pomoc Jorge Mendesa

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy