Blaise Matuidi nielegalnie zatrudniony przez Inter Miami [OFICJALNIE]

Blaise Matuidi nielegalnie zatrudniony przez Inter Miami [OFICJALNIE] fot. Inter Miami
Redakcja
Redakcja
Źródło: Major League Soccer

Inter Miami złamał zasady Major League Soccer przy okazji zawarcia umowy z Blaisem Matuidim. Francuz powinien zostać zakontraktowany jako 'designated player', czego nie uczyniono.

Ponad miesiąc temu Major League Soccer wszczęła śledztwo dotyczące pensji Francuza, który ma zarabiać więcej, niż pozwala na to regulamin. W tym tygodniu potwierdzono podejrzenia.

Klub, którego współwłaścicielem jest David Beckham, zawarł specjalne porozumienie z defensywnym pomocnikiem przy pomocy TAM (Targeted Allocation Money), czyli funduszu umożliwiającego podpisanie z piłkarzem umowy, przekraczającej roczny budżet na wynagrodzenia. Okazało się to niezgodne z prawem.

34-letni Matuidi został w praktyce sprowadzony na zasadzie Designated Player, zwanej regułą Davida Beckhama. Dzięki tej zasadzie trzech piłkarzy w jednym klubie może inkasować większe pieniądze od wyznaczonego pułapu. Klasyfikacja transferu Matuidiego oznacza, że „Flamingi” mają w swoich szeregach czterech takich zawodników, a nie trzech, na co pozwala regulamin.

Decyzja dotycząca kary, jaką poniesie Inter Miami zostanie podana w późniejszym terminie.

Ekipa z Florydy na sezon 2021 na zasadzie Designated Player zarejestrowała Matuidiego, Gonzalo Higuaína oraz Rodolfo Pizzaro. W związku z decyzją ligi Matías Pellegrini udał się na wypożyczenie do de facto rezerw Interu Miami, czyli Fort Lauderdale CF, które występuje na trzecim szczeblu rozgrywkowym w Stanach Zjednoczonych.

W ramach pierwszej kolejki MLS drużyna prowadzona przez Phila Neville’a zagra w niedzielę o 21:00 polskiego czasu z LA Galaxy.

W zeszłym sezonie „Flamingi” zajęły dziesiątą lokatę w tabeli Konferencji Wschodniej, a w play-offach przegrały już na wstępnym etapie z Nashville SC.

KACPER SASIAK

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Bonke Innocent w Lorient OFICJALNIE: Bonke Innocent w Lorient Brentford finalizuje największy transfer w swojej historii Brentford finalizuje największy transfer w swojej historii Raków Częstochowa wstępnie dogadany w sprawie rekordowego transferu Raków Częstochowa wstępnie dogadany w sprawie rekordowego transferu OFICJALNIE: Wyjaśniona przyszłość Semira Štilicia OFICJALNIE: Wyjaśniona przyszłość Semira Štilicia Widzew Łódź celuje w transfer z Ekstraklasy Widzew Łódź celuje w transfer z Ekstraklasy FC Barcelona z możliwością wykupienia dwóch piłkarzy FC Barcelona z możliwością wykupienia dwóch piłkarzy Adam Nawałka nie jest trenerskim geniuszem. To… dobrze? Adam Nawałka nie jest trenerskim geniuszem. To… dobrze?

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy