Blaise Matuidi nielegalnie zatrudniony przez Inter Miami [OFICJALNIE]

Blaise Matuidi nielegalnie zatrudniony przez Inter Miami [OFICJALNIE] fot. Inter Miami
Redakcja
Redakcja
Źródło: Major League Soccer

Inter Miami złamał zasady Major League Soccer przy okazji zawarcia umowy z Blaisem Matuidim. Francuz powinien zostać zakontraktowany jako 'designated player', czego nie uczyniono.

Ponad miesiąc temu Major League Soccer wszczęła śledztwo dotyczące pensji Francuza, który ma zarabiać więcej, niż pozwala na to regulamin. W tym tygodniu potwierdzono podejrzenia.

Klub, którego współwłaścicielem jest David Beckham, zawarł specjalne porozumienie z defensywnym pomocnikiem przy pomocy TAM (Targeted Allocation Money), czyli funduszu umożliwiającego podpisanie z piłkarzem umowy, przekraczającej roczny budżet na wynagrodzenia. Okazało się to niezgodne z prawem.

34-letni Matuidi został w praktyce sprowadzony na zasadzie Designated Player, zwanej regułą Davida Beckhama. Dzięki tej zasadzie trzech piłkarzy w jednym klubie może inkasować większe pieniądze od wyznaczonego pułapu. Klasyfikacja transferu Matuidiego oznacza, że „Flamingi” mają w swoich szeregach czterech takich zawodników, a nie trzech, na co pozwala regulamin.

Decyzja dotycząca kary, jaką poniesie Inter Miami zostanie podana w późniejszym terminie.

Ekipa z Florydy na sezon 2021 na zasadzie Designated Player zarejestrowała Matuidiego, Gonzalo Higuaína oraz Rodolfo Pizzaro. W związku z decyzją ligi Matías Pellegrini udał się na wypożyczenie do de facto rezerw Interu Miami, czyli Fort Lauderdale CF, które występuje na trzecim szczeblu rozgrywkowym w Stanach Zjednoczonych.

W ramach pierwszej kolejki MLS drużyna prowadzona przez Phila Neville’a zagra w niedzielę o 21:00 polskiego czasu z LA Galaxy.

W zeszłym sezonie „Flamingi” zajęły dziesiątą lokatę w tabeli Konferencji Wschodniej, a w play-offach przegrały już na wstępnym etapie z Nashville SC.

KACPER SASIAK

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE] Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy